Home / Telefonia mobilna / Move to iOS czyli jak bezboleśnie przejść z Androida do iOS

Move to iOS czyli jak bezboleśnie przejść z Androida do iOS

Move to iOS iOS 9

Move to iOS to w skrócie aplikacja na Androida, która pozwala na zażycie magicznej pigułki i znalezienie się w świecie iOS firmy Apple.

Zaprezentowana na WWDC 2015 aplikacja firmy z Cuppertino, jest jedną z wielu nowości na tej konferencji, i choć może nie kluczową to jednak dosyć ważną.

Z powodu małej ilości informacji na temat aplikacji Move to iOS, wiele informacji to domysły, jednak i bez nich można wysnuć wnioski, w tym te, że aplikacja ta wykona dla nas kopię zapasową danych i aplikacji, w tym kontaktów, historię wiadomości, zdjęcia i filmiki, zakładki, konta pocztowe, kalandarz jak również niezabezpieczone DRM utwory muzyczne czy e-booki, a następnie szybko odtworzy je na iPhonie lub innym urządzeniu z  systemem iOS. Płatne aplikacje pojawią się na naszej liście życzeń, a darmowe zostaną odpowiednio oznaczone, dzięki czemu łatwiej będiz je pobrać i zainstalować.

Przesiadkowicze, bo tak określa Apple osoby, które rezygnują z konkurencyjnych systemów na rzecz iOS, z pewnością skorzystają z Move to iOS, które to ułatwi im przesiadkę z Androida na iOS.

Zapewne cały proces transformacji odbywać się będzie w chmurze, lecz tak jak wspominaliśmy musimy poczekać do premiery iOS9, kiedy to aplikacja ta oficjalnie zostanie oddana do użytku publicznego.