Home / Aktualności / Mini komputer dla graczy BRIX od Gigabyte

Mini komputer dla graczy BRIX od Gigabyte

Gigabyte Brix HaswellGigabyte przygotował nową linie swoich miniauturowych komputerów dla graczy, które wyposażone są w najnowsze procesory Intel Haswell.

Najnowsza wersja mini PC nazwana BRIX posiada wspomniane procesory Haswell (Intel core czwartej generacji), grafikę Intela Iris Pro, wyjście HDMI, port sieciowy, cztery USB 3.0, Bloototh 4.0, mini Display Port, sieć bezprzewodową oraz wyjście słuchawkowe 3.5mm. Kolory w jakich dostępne będą mini komputerki to czerwony, żółty lub czarny wykonane z aluminium.

Z testów przeprowadzonych przez serwis Engadget wynika, że Gigabyte BRIX jest w stanie sprawnie obsłużyć takie gry jak Grid 2 w rozdzielczości 1080p. Jakkolwiek by można było oczekiwać dedykowanej grafiki, tokowa niestety nie jest w planach producenta.

Ostatnią ciekawą rzeczą jest cena tego rozwiązania która ma oscylować w granicach $500. Nie jest to jednak koniec wydatków gdyż do tego musimy sami się zaopatrzyć w dysk twardy 2.5″, system operacyjny oraz kontroler do gier / klawiaturę. Taka jest niestety cena mobilnego komputera osobistego w dzisiejszych czasach.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.