Home / Aktualności / Minecraft Pocket edition dla Windows Phone w końcu dostępny na smartfony Microsoftu

Minecraft Pocket edition dla Windows Phone w końcu dostępny na smartfony Microsoftu

Minecraft Pocket edition dla Windows Phone
Minecraft Pocket edition dla Windows Phone w końcu zagościł na urządzenia Microsoftu a dokładnie na jego smartfony. Wielu użytkowników tej platformy oczekiwało takiego posunięcia po niedawnym przejęciu twórcy gry Minecraft Mojanga.

Użytkownicy Windows Phone 8.1 mogą się zatem cieszyć tą pikselowatą grafiką Minecrafta, która w pełni wyssie zasoby ich smartfonu.

Grę Minecraft Pocket edition dla Windows Phone można nabyć w cenie 6,99 dolara, a sama gra póki co dostępna jest na angielskojęzycznej stronie Microsoftu z jej brakiem na polskiej stronie. Czyżby polscy gracze Minecraft byli traktowani gorzej?

Odkładając to na bok, należy wspomnieć iż gra oferuje ponadto tryb przetrwania (Survival mode) polegający na zdobywaniu surowców i budowaniu podczas dnia a ukrywania się przed potworami w nocy oraz trybu Kreatywnego (Creativity mode), polegającego na puszczeniu wodzy wyobraźni za pomocą nielimitowanych zasobów i możliwości latania.

Co więcej Minecraft Pocket edition dla Windows Phone umożliwi kooperację kilku lokalnych graczy dzięki czemu zabawa będzie jeszcze bardziej przednia. Wyobraźcie sobie wspólne budowanie np. fortów.

No cóż, jeśli pobierzecie tą grę na swoje smartfony z systemem Windows Phone 8.1 dajcie nam znać jakie są wasze wrażenia.