Home / Telefonia mobilna / Microsoft zapowiedział smartfon Lumia 430

Microsoft zapowiedział smartfon Lumia 430

Lumia-430

Microsoft oficjalnie ogłosił swój kolejny, tym razem jeszcze bardziej budżetowy smartfon Lumia 430. Dzięki cenie 70 dolarów stał się on jednym z najtańszych urządzeń Windows Phone 10.

Jednak smartfon ten ma się głównie pojawić na rozwijających się rynkach, choć Microsoft może również zdecydować się na sprzedaż smartfonu Lumia 430, dla odbiorców z prawie pustym portfelem.

Microsoft Lumia 430 ma dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 taktowany zegarem 1,2 GHz  chipset, a dodatkowow 1 GB pamięci RAM (prawdopodobnie myśleliście, o połowie z tego, prawda?) czy 8 GB pamięci masowej, która jest rozszerzalna za pomocą kart microSD. Ponadto budżetowa Lumia ma 4-calowy ekran WVGA (800 x 480 pikseli), ale to nie jest źle w tej cenie, czyż nie tak?

Nie spodziewalibyśmy się niczego specjalnego w zakresie reprodukcji barw, ale to znowu ta cena! Cieszymy się jednak, że jest trochę więcej pamięci RAM, dzięki czemu smartfon będzie działał szybciej.

Niespodzianka pojawiła się natomiast w postaci tylnego aparatu 2MP i 0,3 MP z przodu. Każdy, kto spodziewał się robienia przyzwoitych zdjęć, powiniem poszukać gdzie indziej.

Microsoft, jak powiedzieliśmy, widzi ten smartfon u ludzi, którzy szukają oszczędności, a na sprzedaży Lumii 430,  musi on także zarobić.

Dobrą wiadomością jest to, że system Windows 10 pojawi się również na ten telefon, więc nawet niektóre oszczędności na sprzęcie, nie oznaczają poświęcenia na najnowszym systemie operacyjnym Windows Phone.

A co wy sądzicie o tym smartfonie. Czy uważacie, że możcie pójść na taki kompromis aby poświęcić jakość aparatu kosztem oszczędności?Lumia 430

Jeden komentarz

  1. Może być jako pierwszy smartfon. Przynajmniej system działać będzie lepiej niż na odpowiedniku z Androidem, który nigdy nie otrzyma nowszego systemu operacyjnego.

    Polityka Google, zrób aktualizacje aby napędzić rynek nowych urządzeń, starymi się nie przejmuj choć można by zoptymalizować kod, ale po co.