Home / Aktualności / Microsoft Windows 8.1 oficjalnie zadebiutował

Microsoft Windows 8.1 oficjalnie zadebiutował

Windows 8.1
W dniu dzisiejszym firma Microsoft udostępniła na swoich serwerach możliwość aktualizacji systemu operacyjnego Windows 8 do wersji 8.1. Osoby nie posiadające tej wersji Windows będą mogły kupić najnowsze ”okienka” jako samodzielny produkt Windows 8.1 w cenie wynoszącej 349 zł (wersja podstawowa OEM) oraz 509 zł za wersję PRO OEM.

Windows 8.1 w ocenie Microsoftu jest czymś więcej niż aktualizacje Service Pack, ko których przyzwyczailiśmy się na przestrzeni ostatnich lat, w związku z czym gigant z Redmond postanowił swojemu produktowi nadać nowe oznaczenie. W stosunku do dotychczasowej wersji Windows dokonano zmian w interfejsie Metro, który wzorem Windows Phone 8 cechuje się większą możliwość konfigurowania kafelków (ich rozmiarów itd.), poprawiono system wyszukiwania, zaktualizowano przeglądarkę Internet Explorer do wersji 11, dodano wsparcie dla bibliotek DirectX 11.2, zwiększono integrację z usługami Sky Drive, a także dodano wyczekiwany przez wiele osób przycisk Start.

Serdecznie zapraszamy naszych Drogich Czytelników do śledzenia tematu Windows 8.1 na łamach naszego portalu, nad którym aktualnie pracujemy, by przedstawić go w możliwie jak najlepszy i najdokładniejszy sposób.

Źródło: Microsoft, Internet