Home / Aktualności / Microsoft sprzedał 1.2 miliona konsoli Xbox 360 w trzecim kwartale 2013

Microsoft sprzedał 1.2 miliona konsoli Xbox 360 w trzecim kwartale 2013

Xbox 360 2013Microsoft poinformował o bardzo dobrej sprzedaży jednej z najpopularniejszej konsoli na świecie, która notabene doczeka się swojego następcy już za kilka tygodni. Xbox 360 w trzecim kwartale tego roku ma sprzedał się w ilości 1.2 miliona tych konsol tym samym dobijając do ilości 80 milionów konsol sprzedanych w dotychczasowej karierze 360-tki.

Pomimo tak dużej liczby sprzedaż wydaje się zwalniać (różnica 0.5 miliona w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego) zapewne w związku z nadchodzącą konsolą Xbox One.

Pomimo tego faktu jak również konkurencji ze strony PlayStation 4 jest bardzo prawdopodobne, że wysłużona 360-tka nadal przebije wyniki sprzedaży innych konsol podczas tegorocznego okresu świątecznego.

Mocną pozycję konsoli Xbox 360 wspiera sam Microsoft, który będzie kontynuował wsparcie dla tej konsoli jak również jej produkcję nawet po premierze Xbox One. W ten sposób będzie posiadał jedną konsolę budżetową i jedną premium. Choć cała uwaga jest teraz skierowana w stronę nowej generacji konsol nie docenia się ich poprzedników, która jak widać na przykładzie konsoli Microsoftu potrafi jeszcze zaskoczyć.

Źródło: Informacja własna, Microsoft