Home / Aktualności / MDC 2015: HTC One M9 zaprezentowane

MDC 2015: HTC One M9 zaprezentowane

HTC One M9

HTC One M9 czyli bliźniaczo podobny do zeszłorocznego modelu M8, okazał się dokładnie taki jak przewidywaliśmy. To nieco rozczarowuje, lecz w naszym mniemaniu pozytywnie.

Tak więc w nowym smartfonie ze stajni HTC otrzymamy 5 calowy wyświetlacz z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli,ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 20 MP kamerę główną oraz 4 MP kamerę UltraPixel z przodu, która zdecydowanie udoskonali nasze zdjęcia tzw. selfies.

Smartfon HTC One M9 otrzyma również większą bo 2840 mAh baterię (M8 posiadał ogniwo 2600mAh), co w połączeniu z energooszczędnym procesorem i wyświetlaczem 1080p powinna okazać się wystarczająca na cały dzień pracy.

Wspomniana wcześniej 20 MP kamera o parametrach f/2.2 i średnicy 27,8mm jest w stanie wykonywać dobrej jakości zdjęcia a do tego nagrywać wideo w rozdzielczości 4K.

Co więcej nowy smartfon oferować ma nie tylko 32GB pamięci masowej, lecz możliwość rozszerzenia jej przez karty micro SD. To zdecydowanie na plus mając na uwadze, że bateria jest nadal niewymienna.

Pod względem pozostałych technologii HTC One M9 zaoferuje kupującym Bluetooth 4.1, VoLTE, LTE Cat 6 jak również BoomSound wykorzystywany przez dwa głośniki stereo umieszczone z przodu.

Nowe podzespoły to nie wszystko bowiem smartfon otrzyma nakładkę HTC Sense 7 na Android 5.0 Lollipop, pod kontrolą którego będzie działał.

Tak więc widzicie, że firma HTC idzie za ciosem wykorzystując dobry naszym zdaniem wygląd swojego flagowego produktu, który ciagnie się już od modelu M7, sukcesywnie go ulepszając pod względem specyfikacji i oferowanych funkcji.

Nowy HTC One M9 ma pojawić się na rynku już w połowie marca, bez konkretnej ceny przypisanej do niego. Należy również wspomnieć w tym miejscu iż dostępność w poszczególnych krajach może zdecydowanie się równić, i data pojawiania się na poszczególnych rynkach niekoniecznie oznacza dostępność np. w Polsce jeszcze w tym miesiącu.

htc-one-m9-05 htc-one-m9-06 htc-one-m9-07