Home / Aktualności / gry / Master of Orion – Prekursor stylu „4X” od Wargaming powraca

Master of Orion – Prekursor stylu „4X” od Wargaming powraca

Master of Orion 05

Prekursor stylu „4X” w grach strategicznych, gra Wargaming – Master of Orion, gra która skradła serca graczy na całym świecie swą głęboką, taktyczną rozgrywką oferującą wiele sposobów na zwycięstwo – poprzez brutalną siłę, dyplomację czy dominację ekonomiczną, powraca.

Master of Orion, a wraz z nim Wargaming wraca do korzeni działalności, które rozpoczęły się wraz z dobrze przyjętą serią gier Massive Assault.

Powrót legendy jest tworzony przez studio NGD znajdujące się w Argentynie, w zespole są kluczowi członkowie oryginalnego zespołu. Wskrzeszony Master of Orion pozostanie wierny stylowi „4X”, który stworzył i spopularyzował.

Tworzona od podstaw grafika tchnie nowe życie do rozległej galaktyki, a dostępne rasy zyskają wyraziste osobowości. Gracze mogą oczekiwać ulepszonego interfejsu użytkownika, muzyki orkiestrowej przygotowywanej przez kompozytora odpowiedzialnego za warstwę dźwiękową oryginalnych Master of Orion, linii dialogowych nagranych przez znanych aktorów, nowych samouczków i wszystkiego tego, co sprawi, że klasyka ożyje na ekranach w odświeżonej szacie, z pełnym poszanowaniem jednej z najbardziej szanowanych franszyz w historii gier komputerowych.

„Jesteśmy fanami Master of Orion i możliwość pomocy przy wskrzeszeniu kultowej gry to spełnienie marzeń,” powiedział Andrés Chilkowski, współzałożyciel i prezes NGD Studios, który dodał jeszcze „Dodaliśmy sporo usprawnień do gry. Jesteśmy pewni, że klasyczna i wciągająca rozgrywka przypadnie do gustu graczom – zarówno tym, którzy grali w pierwsze części lata temu, jak również osobom, które będą miały styczność z tytułem po raz pierwszy.”

Od siebie dodamy, iż mamy nadzieję, że gra zostanie już niebawem zaprezentowana w szczegółach i że spodoba się ona graczom na całym świecie. Poniżej prezentujemy zwiastun gry Master of Orion.