Home / Aktualności / Marcowa aktualizacja Xbox One – zrzuty ekranu i nie tylko

Marcowa aktualizacja Xbox One – zrzuty ekranu i nie tylko

xbox-one-screenshot
Marcowa aktualizacja Xbox One właśnie trafiła w nasze konsole i zapewne także i w wasze. Jeśli jeszcze nie odczuliście trzęsienia ziemi zwiasującego ten fakt to polecamy włączenie konsoli i czekanie na pobranie oewj aktualizacji.

Funkcja zrzutu ekranu na konsoli najnowszej generacji jest doskonałym dodatkiem ponad dostępne możliwość zapisywania filmików z gier, i szczerze mówiąc „najbardziej pożądaną funkcją” wśród użytkowników Xbox One.

Po pobraniu aktualizacji, funkcja zrzutu ekranu jest dostępna poprzez podwojenie wciśnięcie przycisku „Xbox”, a następnie potwierdzenie przyciskiem „Y” na kontrolerze,  co powoduje zapisanie danego zrzutu. Funkcja jest również dostępna przez kontroler Kinect, a dokładnie przez polecenie: „Xbox, take a screenshot”.

Następnie zrzuty ekranu zapisywane są w ramach aplikacji ‚Upload’, z których mogą być ustawione jako tło, przesłana do ekranu aktywności gracza, wysłana na nasz Twitter lub zapisana w OneDrive.

Innymi funkcjami w tej nowej aktualizacji, które sę w niej znalazły są funkcje ‚proponowani znajomi „, dzięki której znajdziemy więcej znajomych z którymi będziemy  mogli pograć, nowe ustawienia, czy też funkcję pozwalające graczom udostępnić ich prawdziwe imię czy nazwisko ze wszystkimi użytkownikami a nie tylko znajomymi (dotychczas yżywać można było tylko tagu). Świetna rzecz, gdy chcesz zbudować swoją obecność.

Zauważyliśmy również zmiany w w Czacie konsoli Xbox One, która pokazuje teraz aktywność mikrofonu podczas rozmowy, czy też nową opcja zgłaszania wiadomość spam, dodatkowe ustawienia wyboru przejrzystości płytek, a także kilka innych.