Home / Konsole / Marcowa aktualizacja Xbox One – co nowego?

Marcowa aktualizacja Xbox One – co nowego?

nowy dashboard xbox one 03

Marcowa aktualizacja Xbox One rozprzestrzeniać się będzie po naszych konsolach, a wraz z nią całkiem pokaźna i ciekawa dawka ulepszeń. Co zatem się w niej znajdzie.

Kompatybilność wsteczna

Jedną z głównych funkcji związanych z kompatybilnością wsteczną będzie dodanie gier z Xboxa 360 dostępnych w sklepie Xbox One, a tym samym możliwość ich kupienia i późniejszego grania.

Z dostępnych informacji wynika, iż gry dostępne w ramach Games with Gold dla starego Xboxa, pojawią się także w programie dla box One, eliminując potrzebę uruchamiania 360-tki, tylko po to aby pobrać daną grę na konsolę nowej generacji.

 

Czat grupowy

Tu z kolei Microsoft dopracował możliwość uwzględnienia znajomych w czacie grupowym,który będzie streamowany przez aplikację Twitch.

Członkowie grupowego czatu będą jednak w stanie zgłosić dezaprobatę uwzględniania ich w publicznym broadcaście, nadal śledząc całą konwersację, jednak bez uwzględnienia ich audio w rozmowach. Co więcej, dotyczy to użtkowników czatu na konsole Xbox One oraz tych korzystających z aplikacji na Windows 10.

 

Game DVR oraz powiadomienia bieżące

Małej modyfikacji uległ także Game DVR czyli Xboxowy magnetowid, a dokładnie jego funkcje wykorzystywane przy używaniu komendy „Nagraj to” (record that), lub użyciu odpowiedniej opcji używając kontrolera, tak że będziemy mogli nagrać 15,30,45 sekund oraz 1,3,5 minut zamiast standardowych 30 sekund rozgrywki.

Śledzenie osiągnięć trafiło także Xbox One guide i filmów widocznych w aktywnych powiadomieniach bieżących.

 

Xbox App beta

Użytkownicy aplikacji Xbox App beta na komputerach z Windows 10 będą w końcu mogli używać funkcji Tablicy osiągnięć, wprowadzonej dla Xboxa w zeszłym miesiącu. Wprowadzi ona m.in lepsze powiadomienia odnośnie gier, okaji, wydarzeń społecznościowych i wielu innych.

Także interesująca jest możliwość uwzględnienia do 16 osób w czacie grupowym, osiągnięć z Xboxa 360 zarówno w liście osiągnięć na Xbox One i 360, możliwość śledzenia linków stron internetowych i filmów YouTube bezpośrednio z Huba gier i kilka innych.

 

Jak widzicie, marcowa aktualizacja xbox one nie jest to może masywna, aczkolwiek dzięki możliwości zdobywania gier z Games with Gold z konsoli Xbox 360 na Xbox One jest dla nas znacząca. Także poprawienie standardowego nagrywania rozgrywki z 30 sekund i możliwość jego rozciągnięcia do 5 minut jest również godna uwagi.