linia-komend-linuksa-bash-windows-10
Linia komend Linuksa
dostępna w systemie Windows to nie coś czego byśmy się spodziewali w środowisku innym niż Ubuntu lub innych dystrybucjach tego typu.

Niemniej jednak podczas konferencji Microsoft Build developer conference taka funkcja zmierzająca do systemu Windows została właśnie zapowiedziana. Co więcej trafi ona z tzw. Jubileuszową aktualizacją Windows 10.

Podczas gdy linia komend Linuksa (command-line) dostępna w systemie Windows z pewnością nie spowoduje opadu szczęki u typowego użytkownika, developerzy tworzący oprogramowanie, na pewno będą mieli „bananowy” uśmiech.

Używania basha w systemie Windows jest może nie rewolucyjne i nowe, aczkolwiek znacznie bardziej ograniczone niż weźmy na przykład system OS X, który wykorzystuje sporo kodu FreeBSD.

Powyższe posunięcie Microsoftu daje do zrozumienia, że gigant z Redmond chce bardziej umocnić zapowiedziane jakiś czas temu funkcje Windows Universal App, sprawiając, że użytkownik będzie w stanie łatwiej implementować i używać pewne funkcje w tym środowisku, niż szukając obejść.