Home / Telefonia mobilna / LG Stylus 2 – pierwszy smartfon z cyfrowym radiem DAB+

LG Stylus 2 – pierwszy smartfon z cyfrowym radiem DAB+

LG Stylus 2

LG Stylus 2 dzięki użyciu cyfrowego radia DAB+ pozwalającego na słuchanie tysięcy stacji radiowych w doskonałej jakości, niebawem trafi na sklepowe półki.

Dla przypomnienia, DAB+ jest następcą DAB i oferuje lepszą w stosunku do niego jakość, a to za sprawą użycia standardu HC-AAC (zamiast MPEG2), oferując wysoką jakość serwowaną w małych bitrates. DAB+ używa tych samych transmiterów co poprzednik, dzięki czemu nie wprowadza dodatkowych kosztów.

Sam LG Stylus 2 nie jest jednak flagowym smartfonem, chociażby z uwagi na 5,7 calowy ekran o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, 1,5 GB pamięci RAM, 13 MP kamerze głównej i 8MP sensorowi do zdjęć selfie czy wymienialnej 3000 mAh baterii. Pamięć masowa jak w wielu przypadkach jest standardowa i wynosi 16 GB. Jak sugeruje nazwa (i zdjęcie), smartfon będzie sprzedawany ze stylusem (rysikiem), co jest sensowne ze względu na wielkość ekranu.

Niemniej jednak na chwilę obecną smartfontrafi na rynki w Australii, Belgii, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii orazmWielkiej Brytanii, ze względu na rozwinięcie tam technologii DAB. 

Wymiary smartfony LG Stylus 2 to 155 x 79.6 x 7.4 mm a jego waga 145 g. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

LG Stylus 2 01