Home / Aktualności / LG kontratakuje Galaxy Round modelem LG G Flex

LG kontratakuje Galaxy Round modelem LG G Flex

LG G Flex
Oficjalnie został zaprezentowany kontrkandydat Samsunga Galaxy Round w postaci smartfona LG G Flex. Zapewne wielu z was ponownie zadaje sobie pytanie po co właścieie wykrzywione ekrany w smartfonach. Najprostsza odpowiedz to pogoń technologiczna, która wymaga produkcji coraz to nowszych rzeczy nawet jeśli na koniec dnia niczemu specjalnemu one nie służą.

LG jednak tłumaczy takie posunięcie lepszym odwzorowaniem głosu podczas rozmów a także jakością samego dźwięku. Innym powodem podawanym przez producenta jest lepsze dopasowanie się do użytkownika w jego kieszeni.

Wracając do tematu LG G Flex to przy okazji oficjalnej premiery tego smartfona dowiedzieliśmy się o nim nieco więcej a także poznaliśmy jego specyfikację.

6 calowy smartfon LG o rozdzielczości 720p (tak, nie jest to 1080 wyświetlacz jak w przypadku smartfona Samsunga) korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 800 taktowanego z prędkością 2.26GHz. Do dyspozycji G Flexa pozostawiono także 2 GB RAM jak również 13 MP kamerę główną. W przypadku tego modelu dziedziczne okazały się także przyciski znane z LG G2 takie jak regulacja głośności. Systemem operacyjny pozostaje Android 4.2.2 Jelly Bean. Dziwi fakt nie zastosowania wersji 4.3 gdzie jest już ona udostępniana przez coraz większą liczbę producentów a Kitkat (4.4) też jest już za rogiem.

Ciekawą funkcją ma być samoleczenie się smartfona z zarysowań za pomocą tajemniczej powłoki naniesionej na jego obudowie. Innymi funkcjami wartymi uwagi są podwójne stuknięcie palcem w celu obudzenia smartfona czy podwójne okno (ekwiwalent MultiView Samsunga).

Smartfon ma zadebiutować na półkach sklepowych już w przyszłym miesiącu (w Korei).