Home / Aktualności / Łatka dla Meltdown i Spectre powoduje problemy na starszych komputerach

Łatka dla Meltdown i Spectre powoduje problemy na starszych komputerach

Problemy Intela dotyczące Meltdown i Spectre choć bliższe rozwiązania, to na pewno jeszcze nie teraz, a to za sprawą najnowszych łatek, które pomagają nowszym komputerom, ale za to powodują spowolnienie starszych komputerów wyposażonych w jednostki tego producenta.

Niektórzy użytkownicy, których maszyny wyposażone są w procesory Intel Broadwell lub Haswell zgłaszają ciągłe restarty po zastosowaniu ostatnich łatek, podobnie jak użytkownicy biznesowi, których centrum danych doświadczają podobnych problemów. 

Wychodzi zatem na to, że łatki dla Meltdown i Spectre same wymagać mogą „łatania”, co jakkolwiek nie brzmi komicznie, jest nadzwyczaj frustrujące. Niemniej jednak Intel pracuje ostro nad rozwiązaniem problemu, w związku z czym należy mieć nadzieję, że pomoc przyjdzie raczej wcześniej niż później. Pomimo wspomnianych problemów z patchami, zalecane jest aby użytkownicy stosowali się do ich używania zgodnie z zaleceniami producentów sprzętu.

Ostatnio przeprowadzone testy mają wskazywać na stosunkowo mały impakt Meltdown oraz Spectre, aczkolwiek Intel i tak pracuje nad analizą danych z różnych platform oraz łatkami, które powinny ostatecznie rozwiązać problemy z wydajnością jego procesorów. Te ostatnio zostały znacznie przecenione, co zapewne ma związek nie tyle z konkurencyjnymi Ryzenami, lecz raczej próbą ratowania wizerunku firmy w związku z „krachem” oraz „zjawą”.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.