Home / Konsole / Kwietniowa aktualizacja na Xbox One – pierwsza fala rozpoczęta

Kwietniowa aktualizacja na Xbox One – pierwsza fala rozpoczęta

Xbox One kwiecien2015 aktualizacja

Kwietniowa aktualizacja na Xbox One się właśnie rozpoczęła, i cho mamy jeszcze marzec można już pobrać pierwszą z dwóch fal nowego updatu.

Jednak aby moc się już zacząć nią cieszyć trzeba być członkiem programu Xbox One preview, a jeśli się nim nie jest, należy cierpliwie oczekiwać na nią w przyszłym miesiącu.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie nowe funkcje zawitają dzięki aktualizacji na konsolę Xbox One, szczegóły pierwszej części ulepszeń znajdują się poniżej:

  • Funkcje czatu – czat doczeka się możliwości lokalizowania problemów z nim związanych dzięki funkcji troubleshooting. Aplikacja czatu natomiast z pomocą ikonki mikrofonu da znać, że jest jakiś problem z komunikacją głosową, spowodowany ustawieniami prywatności lub np. naszą siecią lub połączeniem internetowym.
  •  Linki centrum gier – będzie można łatwiej znaleźć gry korzystając z treści polecanej. Ma to polegać na tym, że sugerowane tytuły pojawią się tak szybko jak np. jeden z twoich znajomych będzie śledził jakąś grę w swoim centrum gier. Co więcej ułatwione ma być wskakiwanie np. do osiągnięć, klipów z gier czy zrzutów ekranu, korzystając właśnie z owej polecanej treści centrum gier. Ostatnią zmianą ma być link bezpośredni z aplikacji osiągnięć do centrum gier, co ułatwić ma znajdowanie ciekawych gier jeszcze bardziej.
  •  Powiadomienia o osiągnięciach –Uzyskując dotychczas jakieś osiągnięcie nie do końca było wiadomo jak i dlaczego je zdobyliśmy. Ma się to zmienić z tą aktualizacją, dzięki której z opisu zdobędziemy owe informacje bez wchodzenia do aplikacji osiągnięć. Microsoft wprowadził tu również kilka usprawnień względem wydajności, dzięki czemu aplikacja osiągnięć ładuje się znacznie szybciej.

Major Nelson poinformował również, że będzie nam dawał znać na bieżąco o dalszych szczegółach kolejnych części drugiej fali kwietniowej aktualizacji już wkrótce.

Czy wprowadzone zmiany są tymi, które oczekiwaliście czy może na waszej liście zadań jest zupełnie coś innego.