Home / Aktualności / Konkurent komunikatora Skype od Kim Dotcom

Konkurent komunikatora Skype od Kim Dotcom

Konkurent komunikatora Skype od Kim DotcomWedług najnowszych informacji konkurent komunikatora Skype od Kim Dotcom może pojawić się już niebawem, już na początku 2015 roku.

Dlaczego jest to aż takie ważne? Przecież Skype jest bardzo dobrym komunikatorem z którego korzysta wiele milionów użytkowników. Może i tak, ale jeśli chodzi o prywatność użytkowników,sprawa nie wygląda tak różowo.

Każda firma zarejestrowana w USA lub działająca na jego terytorium musi stosować się do przepisów prawnych, które mówią, że muszą one udostępniać dane o swoich użytkownikach rządowi w tym rozmów przez nich przeprowadzanych.

Konkurent komunikatora Skype jaki planuje niebawem uruchomić Kim Dotcom, twórca Mega Upload, a ostatnio serwisu MEGA oferować ma szyfrowanie transmisji przy zachowaniu dużej prędkości przesyłu obrazu i dźwięku.

Dotcom twierdzi,że nie można ufać firmom bazującym w Stanach Zjednoczonych, i dlatego jego serwis będzie bazował na serwerach w Nowej Zelandii, gdzie on sam chwilowo przebywa.

Nie tylko Microsoft i Skype, lecz każda inna firma jest zobligowana do zapewnienia „tylnych drzwi” dla rządu chcącego podglądać lub podsłuchiwać obywateli lub zbierać o nich dane. Google, Facebook i inni giganci bazujący w USA nie są tutaj wyjątkiem. Czujne Oko NSA wypatruje niebezpieczeństw w sieci, lecz czy normalni użytkownicy nie powinni mieć na to wpływu?

Swój tweet na Twitterze Kim Dotcom kończy słowami  „Bye bye Skype :-)” czyli do widzenia Skypie. Jak tylko konkurent komunikatora Skype od Kim Dotcom się pojawi, nie omieszkamy go wypróbować i poinformować was o naszych wrażeniach z użytkowania.

konkurent Skype od Kim Dotcom