Home / Aktualności / gry / Koniec Fable Legends na Xbox i Windows PC oraz zamknięcie Lionheads Studios

Koniec Fable Legends na Xbox i Windows PC oraz zamknięcie Lionheads Studios

 

Fable Legends

Bardzo dobrze zapowiadająca się gra Fable Legends studia Lionhead Studios, pod przewodnictwem Petera Molyneuxa nie powstanie. Co więcej, samo studio czeka zamknięcie. Takie są najświeższe informacje na temat produkcji, która miała się pojawić w zeszłym roku, po czym została pchnięta na 2016.

Choć wiadomości o potencjalnym powodzie do anulowania Fable Legends, iż mogły nimi być duże nakłady finansowe na tą darmową grę z dodatkową płatną treścią nie zostały potwierdzone, to zamknięcie samego studia nad nią pracującego może na to wskazywać.

Sama idea wskrzeszenia Fable była jak najbardziej interesująca – czterech graczy kontrolujących swoich bohaterów w świecie fantasy oraz jeden dowodzący złym charakterem, rzucającym im kłody pod nogi w postaci pułapek i innych potworów. Niemniej jednak zabrakło zapału aby ją ukończyć. Nie pomogło nawet zaoferowanie częściowej produkcji do testu użytkownikom, co mogło dać twórcom feedback odnośnie gry oraz motywację do jej ukończenia.

Pomimo uśmiercenia Fable Legends, Microsoft nie odcina się od niezależnych produkcji, czego przykładem jest Quantum Break studia Remedy, Sea of Thieves tworzonego przez studio Rare czy wypuszczona w zeszłym roku gra Ori and the Blind Forest Moon Studios. 

A wy co sądzicie o zaprzestaniu produkcji Fable Legends? Dobrze, czy źle oraz co waszym zdaniem zawiodło w tym jakże twórczym zamierzeniu?