Home / Aktualności / KB2852386 – istotna aktualizacja dla Windows 7

KB2852386 – istotna aktualizacja dla Windows 7

Logo Win7

W dniu wczorajszym Microsoft niespodziewanie udostępnił dość istotną aktualizację o symbolu KB2852386. Pomimo zapowiedzi ze strony giganta z Redmond, że system operacyjny Windows 7 nie otrzyma kolejnego dodatku z serii Service Pack, nie zapomniano o wprowadzaniu do niego kolejnych usprawnień. To dobra wiadomość dla użytkowników Windows 7, który nadal pozostaje najpopularniejszą wersją ”okienek”.

Aktualizacja KB2852386, która wraz z innymi poprawkami pojawiła się w dniu 10.10.2013, przynosi ze sobą bardzo istotną funkcję o nazwie Windows Update – oczyszczanie. Dzięki niej możemy usunąć wszelkie pozostałości po pobranych z sieci aktualizacjach dla naszej ”siódemki”. Z uwagi na ww. fakt – czyli brak kolejnych dodatków Service Pack dla Windows 7 – na dyskach naszych komputerów od czasu wydania dodatku SP1 gromadziła się cała masa nieprzydatnych nam plików. Dla przykładu na jednym z naszych redakcyjnych komputerów z Windows 7 Professional 64 bit zalegało aż 5,08 GB danych po aktualizacjach systemowych.

Winę za taki stan ponosi system jaki w 2009 roku wprowadził Microsoft w Windows 7, gdzie pliki aktualizacyjne są przechowywane w katalogu WinSxS, aż do momentu wydania kolejnego pakietu Service Pack zawierającego wszystkie dotychczas wydane poprawki. Tym samym gdyby Microsoft nie wydał opisywanej ”łatki” KB2852386, to pliki z aktualizacyjne rozrastałyby się do momentu, w którym nie przestałyby pojawiać się kolejne pliki z poprawkami dla Windows 7.


O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.