Home / Aktualności / K68 RGB – idealna klawiatura dla każdego płetfonurka

K68 RGB – idealna klawiatura dla każdego płetfonurka

Jeśli pływanie jest twoją drugą naturą tak jak grania, lub często wylewasz napoje na klawiaturę podczas rozgrywki, to przypadnie ci najnowsza klawiatura firmy Corsair K68 RGB. Odświeżona wersja Corsair K68 została wyposażona w mechaniczne przełączniki Cherry MX Red oferujące indywidualne, w pełni konfigurowalne podświetlenie LED RGB. Dodatkowo, każdy przełącznik posiada osobne zabezpieczenia, które chronią go przed pyłem oraz płynami na poziomie izolacji IP32

K68 RGB, podobnie jak wszystkie klawiatury produkowane przez Corsair, korzysta wyłącznie z przełączników z pozłacanymi stykami tworzonymi przez firmę Cherry MX. Bliska współpraca amerykańskiego i niemieckiego producenta pozwala na stworzenie możliwie najlepszych rozwiązań dla graczy na rynku. Corsair K68 RGB wyposażono w przełączniki w wersji Red, które zapewniają płynny, linearny skok. Z kolei pełne NKRO oraz 100% anti-ghosting sprawiają, że wszystkie akcje wykonywane przez użytkownika będą bez przeszkód rejestrowane przez komputer. Cykl życia jednego przełącznika to do 50 milionów wciśnięć. Producent gwarantuje także identyczne działanie zarówno przy pierwszym, jak i np. milionowym ruchu klawisza.

Dzięki diodzie LED odwzorowującej kolory RGB wbudowanej w każdy przełącznik, K68 RGB można oświetlić w dowolny sposób – od płynnego przełączania kolorów do dynamicznego efektu reaktywnego. Każdy nowy użytkownik sprzętu Corsair może wybrać jedno z fabrycznych ustawień podświetlenia, wgrać profil przygotowany przez innych graczy lub stworzyć swój własny, unikalny pokaz świateł za pomocą oprogramowania Corsair Utility Engine. CUE pozwala również na pełną synchronizację oświetlenia wszystkich peryferiów komputerowych Corsair, takich jak myszki, słuchawki, podkładki oraz stojaki na słuchawki. Dodatkowo, Corsair Utility Engine umożliwia zaprogramowanie dowolnego klawisza klawiatury, co ułatwia tworzenie albo podstawowych komend przydatnych podczas rozgrywki, albo maksymalnie złożonych, wielofunkcyjnych makr.

Corsair, chcąc dostarczyć graczom możliwie najlepszy i najbardziej innowacyjny sprzęt gamingowy, zdecydowało się wyposażyć ten model w zabezpieczenia, które chronią klawiaturę przed płynami oraz pyłem na poziomie IP32. Każdy przełącznik Cherry MX został otoczony gumową osłoną, która zatrzymuje ciecze oraz blokuje kurz uniemożliwiając uszkodzenie sprzętu. Ponadto, bariera ta w żaden sposób nie wpływa na stopień jasności podświetlenia lub na wykorzystywane kolory.

Corsair K68 RGB została wyposażona w pełnowymiarową, odczepianą podpórkę pod nadgarstki, dedykowane przyciski multimedialne, w tym m.in. do blokowania trybu Windows oraz do regulacji poziomu głośności wykorzystywanych urządzeń audio. Sugerowana cena tej klawiatury to bez mała 600 zł, a ona sama objęta jest dwuletnią gwarancją producenta. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.