Home / Motoryzacja / Jeremy Clarkson zwolniony – koniec programu Top Gear nieunikniony

Jeremy Clarkson zwolniony – koniec programu Top Gear nieunikniony

Top gear prezenterzy
Po obfitym można by powiedzieć śledztwie, główny prowadzący program Top Gear Jeremy Clarkson został zwolniony. Poprzedzony wcześniejszym zawieszeniem, o którym już pisaliśmy wcześniej tutaj, Tony Hall – Dyrektor BBC, nie miał innego wybory jak zakończyć współpracę z Clarksonem.

Co ciekawe cała sytuacja nie musiała się tak skończyć po zebraniu ponad miliona podpisów na petycji dostarczonej do szefostwa BBC przez wielu fanów w tym, osobę przebraną za Stiga, która przyjechała ją dostarczyć czołgiem. Incydent, o którym mowa nie był zgłoszony przez samego poszkodowanego Oisina Tymona, lecz Clarksona, który najprawdopodobniej podejrzewał co go czeka tak czy inaczej.

Ostatnie wiadomości, które do nas dobiegły mówią, że na miejsce sławnego prezentera miałby się starać Chris Evans, lecz ten naszym zdaniem nie nadawałby się z tego powodu, że na motoryzacji się nie zna tak dobrze jak Clarkson oraz nie ma aż takiej jak on charyzmy.

Tony Hall wypowiedział się dosyć znacząco na ten temat:

Dla mnie osobiście, linia została przekroczona. Nie można ustalać pewnych zasad dla jednej osoby, a pewnych dla innej bazując na jej popularności, stosunkami z publicznością czy bazującą na interesach. Ta decyzja nie powinna w żaden sposób uszczuplać zasług Jeremiego Clarksona, które wniósł on do BBC i programu Top Gear. Od zawsze byłem jego fanem.

Można się wiele na ten temat rozpisywać, ale nie cofnie się tego co się stało ani nie zmieniłoby się ciętego języka Jeremiego (także ostatnio po zawieszeniu, kiedy niepochlebnie wypowiadał się o swoich szefach w BBC), który z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem prowadził program Top Gear od 2003 roku. Przez ten czas stworzyła się między nimi zażyłość, dzięki której program zyskał jeszcze większą popularność.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż umowy wszystkich trzech prezenterów Top Gear kończyły się w tym roku, z Clarksonem najwcześniej bo pod koniec marca.

Pomimo, że z dwójki pozostałych prezenterów na Tweeterze wypowiedział się tylko Hammond stwierdzając, że „Jestem zdruzgotany tym jakże smutnym zakończeniem. Nasza trójka idiotów był różna na każdy sposób, ale to właśnie to sprawiło że tak dobrze się przy tym bawiliśmy”.

W poniższym krótkim wywiadzie dla jednej z brytyjskich gazet, Daily Mail, May wypowiedział się o ich trójce jako o „pakiecie” w zapytaniu czy pozostanie on teraz w programie.
May jak powiedzieliśmy nie wypowiedział się jeszcze nic na temat, ale zmienił swój profil na Twiterze, który teraz mówi „Były prezenter telewizyjny”, co może wnioskować nieoficjalny koniec popularnego programu motoryzacyjnego Top Gear. Clarkson jak możecie zauważyć poniżej zmienił status na „Zwykłem być prezenterem programu motoryzacyjnego Top Gear na BBC2”.

Top Gear prezenterzy Twitter

A co wy uważacie o całej tej sytuacji? Czy lubicie Clarksona, Top Gear i czy uważacie, że zostawiając go w programie było by jeszcze gorzej? Czekamy na wasze komentarze.

Jeden komentarz

  1. I dobrze.
    1. Formuła programu i tak już się wyczerpała.
    2. Jeremy jest jaki jest i ludzie Go za to lubią i szacunek należy Mu się za to, że nie udaje kogoś innego nawet za pieniądze, ale nie można dla Niego robić wyjątków.
    3. A może chłopaki wymyślą coś nowego…