Home / Telefonia mobilna / iPhone SE – nowy, mniejszy ale czy godny uwagi

iPhone SE – nowy, mniejszy ale czy godny uwagi

iPhone SE

iPhone SE, choć z wyglądu przypominający 5S jest jednak tym czego szukali od czasu ekspansji wielkich smartfonów niektórzy użytkownicy. Gdy Apple posiadało jedynie małe rozmiarowo smartfony, wszyscy chcieli aby się one powiększyły. Tak też się stało, jednak teraz firma z Cuppertino powraca poniekąd do tego nieco zapomnianego segmentu rynku właśnie z 4 calowym SE.

iPhone SE 02

Tak jak wspomnieliśmy, wyglądający na powrót do przeszłości smartfon Apple iPhone SE posiada teraz jeden z najwydajniejszych procesorów Apple A9 oraz układ M9, które można też znaleźć w modelu 6S. Co więcej, w środku znalazła się również 12 MP kamera zdolna nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, wsparcie dla Apple Pay dzięki czytnikowi linii papilarnych, zaś zabrakło czegoś co być może ze względu na rozmiary, być może z e względu na rangę tego modelu tam się nie mogło znaleźć – Touch ID.

Jak podaje Apple, SE ma dwukrotnie przewyższać wydajnością iPhone 5S do którego w tak dużej części nawiązuje. Model ten jak wiele źródeł podkreśla stanowi kamień milowy ze względu na fakt, iż Apple umieściło nowe części w starym „ciele”, które według samych fanów tej marki było naprawdę wyjątkowe, a które z chęcią poczuli by jeszcze raz.

iPhone SE Specification

W iPhone SE znalazły się także szybki internet LTE oraz Wi-Fi 802.11 AC, ekran Retina z flashem z przodu czy komendy Siri, a to w cenie 399 dolarów za model 16 GB oraz 499 za 64 GB. Wśród kolorów będą dostępne standardowe biały, czarny oraz złoty w odmianie szampańskiej oraz różowej.

Swoją drogą uważamy, że iPhone SE ma szansę zaistnieć pod wieloma względami – po pierwsze ze względu na rozmiar, po drugie na uznany przez część użytkowników wygląd, po trzecie ze względu na odświeżoną specyfikację, która daje wrażenie, że mamy iPhone 6 lub 6S zamkniętego w mniejszej obudowie. Cena nie jest również zła. 

iPhone SE 01

Poza tym Apple musiało zostawić nieco WOW na premierę iPhone 7, która zbliża się wielkimi krokami. Warto również pamiętać, że iPhone był zawsze ważny dla tej firmy, był i jest planem marketingowym, który dla niektórych z początku wydaje się niejasny, a po znakomitej sprzedaży zabiera dech w piersi próbując odpowiedzieć sobie na pytanie – „Jak oni to robią? To przecież nie mogło się sprzedać”.