Home / Oprogramowanie / iOS 9.3 z trybem Night Shift dostępne już dziś

iOS 9.3 z trybem Night Shift dostępne już dziś

iOS 9-3 01Apple udostępniło dziś najnowszą aktualizację iOS 9.3, która jest ważna z kilku względów. Po pierwsze wprowadza ciekawą funkcję Night Shift, polegającą na lepszym dopasowaniu kolorów, a dokładnie regulację światła niebieskiego, mniej rażącego podczas używania urządzenia w pomieszczeniu bez włączonego oświetlenia.

Night Shift iOS 9-3

Drugą ważną zmianą, lub może raczej poprawką jest zabezpieczenie osobistych notatek przez TouchID. Ostatnia sprawa z FBI spowodowała, że Apple jest bardziej wyczulone na sprawę poufności danych użytkowników swojego systemu iOS, a tym samym nasze notatki czy lista świątecznych zakupów jest teraz bardziej bezpieczna.

Wsparcie dla 3D Touch również zostało rozszerzone, w tym nową funkcję z tym związaną zyskały takie aplikacje jak Pogoda, Kompas, App Store, iTunes, Zdrowie (Health) czy ustawienia.

Live Photos z kolei umożliwia użytkownikom odzyskanie zdjęcia w pełnej rozdzielczości, w celu oszczędności miejsca. Oznacza to, że ze zdjęć Live Photo możemy odzyskać normalne (nie animowane) zdjęcie, które będzie zdecydowanie mniej „miejscożerne”.

Apple Health otrzymało również kurację upiększającą, która lepiej wpasowuje teraz ją w aplikację Activity app oraz integrację z zegarkiem Apple Watch. Car Play, funkcję, którą zapewne wielu z was i tak nie wykorzysta otrzymała funkcję synchronizacji zakładki „Dla Ciebie” oraz Nowe, a także nowe punkty POI (Points of Interest) z użytecznymi restauracjami czy kafejkami.

Podcast także otrzymał funkcję pełnego ekranu, tak samo jak iBooks synchronizację z chmurą. Małe zmiany aczkolwiek wyproszone przez sporą liczbę użytkowników iOS.

Choć na chwilę obecną nie znamy szczegółów wszystkich poprawek bezpieczeństwa iOS 9.3, tak wspomniany tryb Night Shift, rozszerzenie wsparcia dla TouchID czy szyfrowanie osobistych notatek.