Home / Aktualności / Tablet ViewSonic VSD241 z procesorem Tegra 3 do zadań specjalnych

Tablet ViewSonic VSD241 z procesorem Tegra 3 do zadań specjalnych

ViewSonic VSD241ViewSonic  VSD241 to nie typowy 24″ wyświetlacz, który może spełniać funkcję tabletu i kryje w sobie procesor Tegra 3 Nvidii a także działa pod kontrolą systemu Android 4.2 Jelly Bean. Już samo to czyni go co najmniej dobrą platformą do używania setek tysięcy aplikacji zarówno dedykowanych systemowi Android jak i tym dla procesorów Tegra (Tegra zone).

W tym ekranie ViewSonica znajdziemy wbudowaną kamerkę 2MP która jest wystarczająca do wideokonferencji i prostych zdjęć. Znajdziemy również wbudowane głośniki i obsługę dotykową lecz tylko 2 punktową. To wyklucza do domowej rozrywki lecz jest odpowiedni rozwiązaniem dla instytucji takich jak szkoły, małe firmy, punkty sprzedaży czy szpitale gdzie takie jednostki służą do potwierdzania przybycia pacjentów lub podobnych zastosowań.

Dla rozszerzenia funkcjonalności ViewSonic  zastosował w VSD241 ort HDMI, dwa porty USB, port micro i mini USBa także czytnik kart SD dla potrzebujących więcej miejsca na pliki czy aplikacje.

ViewSonic  VSD241 ma pojawił się już w Stanach Zjednoczonych gdzie  kosztuje $499. Jego mniejszy brat 22 calowy model VSD221 będzie dostępny już w grudniu za $399.

Źródło: TechPowerUP