Home / Aktualności / Intel udostępnia do sprzedaży Intel RealSense D400 – kamery z wyczuwaniem głębi obrazu

Intel udostępnia do sprzedaży Intel RealSense D400 – kamery z wyczuwaniem głębi obrazu

Choć Microsoftowi nie udało się podbić rynku Kinectem, Intel nie zraża się tym niepowodzeniem oddając nam rodzinę kamer z wyczuwaniem głębi obrazu RealSense D400, w skład których należą na razie dwa modele D415 oraz D435. Jest to pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie, które może stanowić dodatek do każdego prototypowego lub gotowego do sprzedaży urządzenia. Po raz kolejny dużo zależy od developerów, którzy będą pisać aplikacje wykorzystujące możliwości tych kamer, a z tym jak wiemy bywa różnie.

Niezaprzeczalnym atutem związanym z ekspansją kamer Intela jest wsparcie RealSense SDK 2.0, które tym razem dostępne jest dla wielu platform. Można więc mieć praktycznie pewność, że rozwiązanie to w przeciwieństwie do wspomnianego od Microsoftu (Kinect był głównie ograniczony do platformy Windows), powinno się dobrze przyjąć.

Wśród zastosowań Intel RealSense D400 wymienia się zarówno VR/AR, roboty jak i drony, aczkolwiek nie ogranicza się tylko do nich. Wykorzystując możliwości wykorzystania danych głębi obrazu z kamer D415 / D435 dzięki oprogramowaniu RealSense, developerzy uzyskają dostęp do wizualizacji strumieni głębi, punktów 3D czy ich zapisywania / odczytu z wykorzystaniem wielu połączonych w jeden system kamer.

Ceny kamer Intel RealSense D400 rozpoczynają się od 179 dolarów, a one same są już dostępne w przedsprzedaży.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.