Home / Aktualności / Instrukcje samochodowe w postaci aplikacji Augmented Reality

Instrukcje samochodowe w postaci aplikacji Augmented Reality

Augumented Reality app
Jakiś czas temu prezentowaliśmy artykuł Ikea wprowadza AR do swojego katalogu online umożliwiając klientom wizualizację ich produktów w przestrzeni swoich mieszkań.

Nie minęło dużo czasu jak temat ten podłapał sektor motoryzacyjny proponując instrukcje do obsługi samochodów w postaci takiej aplikacji.

Firma Metaio połączyła swój pomysł z produktem Google Glass do wyświetlania informacji typu gdzie i jak zmienić olej i inne płyny eksploatacyjne krok po kroku i tym podobne podstawowe informacje. Choć nie poinformowano czy w aplikacji znajdą się bardziej skomplikowane instrukcje do naprawy auta to jednak naszym zdaniem nie należy oczekiwać instrukcji do naprawy silnika.

Metaio opracowało specjalny mechanizm śledzenia i rozpoznawania obrazu 3D  bez negatywnego wpływu takich czynników jak światło, cienie czy przebłyski słońca na podzespoły samochodu.

W chwili obecnej aplikacja Metaio AR jest w stanie działać na Google Glass, systemie Vuzix M-100 oraz zestawie Epson Moverio. Choć jest ona nadal rozwijana i ulepszana pod kątem redukcji wpływu cieni i optymalizacji kamery to pomysł jest bardzo ciekawy a wyniki obiecujące.

Aplikacja Augmented Reality firmy Metaio będzie dostępna dla deweloperów podczas konferencji Metaio Inside AR już 10 października.


O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.