Home / Aktualności / HyperX prezentuje pamięci HyperX Predator DDR4 RGB na CES 2018

HyperX prezentuje pamięci HyperX Predator DDR4 RGB na CES 2018

HyperX, gamingowy dział firmy Kingston, przedstawił właśnie na rozpoczętych targach CES w Las Vegas, swój nowy produkt czyli pamięci HyperX Predator DDR4 RGB. Jest to pierwszy na rynku moduł pamięci, w którym podświetlenie RGB jest synchronizowane za pomocą technologii podczerwieni.

Zaprojektowane przez tego producenta pamięci posiadają kanały komunikacji na podczerwień w każdym takim module, co umożliwia uzyskanie wyjątkowych kolorów i wzorów w drodze synchronizacji podświetlenia LED między wieloma modułami. Pamięć z podświetleniem RGB, zasilana bezpośrednio z płyty głównej, dostarcza niezwykłych wrażeń wizualnych użytkownikom gier, komputerów o zwiększonej częstotliwości taktowania oraz systemów zbudowanych samodzielnie z gotowych elementów. Technologia ta została niedawno zgłoszona do opatentowania. 

Moduły pamięci Predator DDR4 RGB umożliwiają nie tylko sterowanie podświetleniem RGB oparte na synchronizacji przez podczerwień. Jeśli zostaną podłączone do płyty głównej z kompatybilnym oprogramowaniem sterującym, mogą również obsługiwać wiele profili podświetlenia. HyperX wspólnie z producentami płyt głównych testuje pamięć HyperX Predator DDR4 RGB oraz kwalifikuje ją do używania z ich oprogramowaniem sterującym, takim jak ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion czy MSI Mystic Light Sync. Również producenci
obudów, np. In-Win, dodają do swoich produktów funkcje obsługujące podświetlenie RGB i sterowanie nim.

HyperX zaprezentuje nowe funkcje pamięci Predator DDR4 RGB, które umożliwiają zarządzanie podświetleniem LED oraz rozszerzenie zakresu jego kolorów i wzorów, na targach CES, w dniach 8-11 stycznia 2018 roku w Las Vegas, w hotelu Venetian, Tower Suite # 30-335. POza tym 1przedstawi on również nowe urządzenia gamingowe, takie jak:

  • HyperX Cloud FlightTM ― pierwsze bezprzewodowe słuchawki gamingowe firmy HyperX, z baterią, która może pracować przez 30 godzin1 (to najdłuższy czas pracy baterii na rynku urządzeń gamingowych).
  • HyperX™ Alloy Elite RGBTM ― pierwsza klawiatura firmy HyperX z pełnym zestawem funkcji podświetlenia RGB. Za pomocą oprogramowania HyperX NGenuity® użytkownik może łatwo dostosować do swoich potrzeb całą klawiaturę lub pojedyncze klawisze. 
  • HyperX Pulsefire SurgeTM ― pierwsza mysz gamingowa RGB firmy HyperX z efektami świetlnymi Dynamic 360° RGB. Została wyposażona w czujnik Pixart 3389 obsługujący rozdzielczość 16 000 DPI.

Dostępność Moduły pamięci Predator RGB Memory pojawią się na rynku w II kwartale bieżącego roku. Więcej informacji o cenach, kompatybilności pamięci i konfiguracjach zestawów będzie można uzyskać po wprowadzeniu produktu do sprzedaży.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.