Home / Aktualności / High Fidelity Pure Audio – nowy format muzyczny

High Fidelity Pure Audio – nowy format muzyczny

High Fidelity Pure Audio bluray
Grupa Universal Music ogłosiła nowy format muzyczny High Fidelity Pure Audio używający płyt Blu-ray jako nośnika. W ten sposób możliwe jest dostarczenie nieskompresowanego dźwięku o najczystszej barwie do uszu słuchającego. Wizja artystów zostanie dostarczona do słuchającego z idealną głębią i nasyceniem dźwięku.


Format HFPA można odsłuchiwać na odtwarzaczach Blu-ray, komputerach wyposażonych w takie napędy lub na konsoli PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Płyty High Fidelity Pure Audio oprócz samej muzyki będą zawierały kody umożliwiające pobranie ich cyfrowej wersji w skompresowanym formaciemp3 co znacznie ułatwia słuchanie muzyki na przenośnych odtwarzaczach czy smartfonach. Wspominany format będzie umożliwiał zapisywanie muzyki na płytach blu-ray w kilku formatach. Wśród nich znajdzie się np. True HD, Master Audio 2.0, 5.1 Surround sound oraz PCM.

Na początek w dniu premiery formatu HFPA Universal Music Group wyda w nim płyty takich wykonawców jak Amy Winehouse, Boba Marleya, Nirvany, Roling Stones, Queeen czy Steve Wondera. Fani muzyki klasycznej również coś dostaną. Ukażą się wtedy płyty z takimi wykonawcami jak Rolando Villazon czy John Coltrane.

Ceny płyt blu-ray wykorzystujących ten nowy format  powinny się wahać pomiędzy 50-75 zł.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.