Home / Aktualności / Gran Turismo Polonia 2013 w Poznaniu – tragiczny wypadek

Gran Turismo Polonia 2013 w Poznaniu – tragiczny wypadek

Podczas odbywającej się w niedzielę w Poznaniu imprezy Gran Turismo Polonia 2013 doszło do tragicznego wypadku. Kierowca supersportowego samochodu Koenigsegg CCXR nie opanował pojazdu i z impetem uderzył w stojących przy drodze widzów.

Tegoroczna edycja imprezy Gran Turismo Polonia 2013 w Poznaniu zakończyła się tragicznym wypadkiem. Norweski kierowca Koenigsegga nie opanował swojej maszyny i z dużą prędkością uderzył w stojących przy drodze widzów. Już po kilkudziesięciu metrach od startu było widać, że kierowca nie panuje nad pojazdem, ponieważ na pierwszym zakręcie jego samochód zarzuciło, po czym stanął on w poprzek drogi. To jednak nie ostudziło zapędów Norwega i dalej wciskał on pedał przyspieszenia za wszelką cenę, zarzucając tyłem raz po raz.

Niestety po kolejnych metrach doszło do nieszczęśliwego w skutkach wypadku, w którym ucierpiało aż 19 osób, w tym dwójka dzieci. Na szczęście służby ratownicze nie zawiodły i w bardzo szybkim tempie dotarły na miejsce zdarzenia. Ranni zostali przewiezieni do pięciu poznańskich szpitali. Ciężko rannych zostało cztery osoby. W ten oto sposób po około 20 minutach od startu imprezy (uczestnicy zaczęli zjeżdżać się na około godzinę przez tym wypadkiem) została ona przerwana.

Źródło: Informacja własna

Galeria:

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.