Home / Aktualności / Google Orbit jak super konsola to tylko od Google

Google Orbit jak super konsola to tylko od Google

Google orbit console koncept
Uważasz, że konsole Xbox One oraz PlayStation 4 to superkonsole? W takim razie powinieneś spojrzeć na specyfikację konceptu konsoli do gier od Google.

Choć na chwile obecną sama specyfikacja wydaje się mało prawdopodobna to nie należy zapominać o tym, że producent najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej oraz systemu Android zaskoczył nas tanimi lecz bardzo wydajnymi produktami chociażby takimi jak tablet Nexus 7.

Nexus Orbit bo o nim tu mowa ma być kontynuacją marki Nexus przez Google. Tak jak było to z poprzednimi produktami jej producentem będzie pewnie ktoś z zewnątrz. Kto? Tego nie wiadomo na chwilę obecną. Możemy tylko spekulować Asusa oraz ewentualnie LG, z większym naciskiem na tego pierwszego gdyż oferuje on obecnie takie rozwiązania jak płyty główne, wyświetlacze i inne podzespoły do komputerów PC.

Już ze zdjęć możemy zauważyć ciekawy design konsoli – nietypowy kształt, brakujące rogi czy kolorowe porty USB to tylko niektóre z nich. Zostawiając sam wygląd na później warto skupić się na niektórych funkcjach jakie Nexus Orbit ma dostarczać dla gracza. Wśród nich warto wspomnieć bezprzewodowe przesyłanie gier do czterech telewizorów jednocześnie bez konieczności użycia kabla HDMI, wsparcie dla Google Glass, klawiatury czy myszki oraz NFC. Nie zapominajmy także o wsparciu dla przetwarzania danych w chmurze co Google aktywnie wspiera.

Jakkolwiek by na to nie patrzeć nie należy się zbytnio ekscytować gdyż po pierwsze jest to koncept, po drugie specyfikacja taka jak 12-rdzeniowy 5GHz procesor, do 48GB of RAM, 1.5TB dysk twardy czy wyjście wideo o rozdzielczości 4K  czy wygląda zbyt pięknie aby do końca była prawdziwa. Po trzecie jeśli wszystko by zostało tak jak w projekcie to zabije nas zdecydowanie cena Orbita, która może okazać się nie z tego świata.

Poniżej zdjęcia konsoli oraz krótki filmik prezentujący Google Orbit.O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.