Home / Aktualności / Google dodaje wirtualną rzecywistość do Google Maps

Google dodaje wirtualną rzecywistość do Google Maps

google-cardboard-street-view-virtual-reality
Bez większego huku Google dodało funkcję wirtualnej rzeczywistości do swoich maps Google Maps. Można się domyślać, iż funkcja ta jest obecnie w fazie testów na Google Cardboard, czyli tanie okulary do rzeczywistości wirtualnej.

Choć Google Carboard nie konkuruje bezpośrednio z Oculus Rift czy Samsung Gear VR, to gigant przeglądarek planuje jego rozwój tak czy inaczej.

Aby zobaczyć rzeczysistość wirtualną w Google Maps należy skorzystać z widoku ulic Street View, wybierając lokalizację która nas interesuje, a następnie dwukrotnie kliknąć strzałkę obrotu. Spowoduje to przejście w perspektywę rzeczywistości wirtualnej.

Co ciekawsze opisywana tu funkcja działa również z typowymi smartfonami z systemem Android, lecz nie uzyskamy takiego widoku co na „mini okularach” rzeczywistości wirtualnej, a natomiast zarówno normalny jak i wirtualny widok ulic na ekranie naszego smartfona.

Jeśli macie dostęp do Google Cardboard, lub po prostu spróbowaliście opisywanej tu funkcji VR, to podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

street-view-cardboard vr