Home / Aktualności / Google Chromebook Pixel 2 – dobry ale i drogi

Google Chromebook Pixel 2 – dobry ale i drogi

Google Chromebook Pixel 2
Google Chromebook Pixel 2 to najnowsza wersja Chromebooka, która została właśnie zaprezentowana i która wprowadza dobrą specyfikację i funkcje, lecz kosztem ceny.

Google żądać będzie niespełna 100 dolarów za wersję z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM i dyskiem 32 GB SSD, podczas gdy Chromebook Pixel 2 z Core i7, 16 GB RAM i 64 GBSSD wyssie z nas 1300 dolarów.

Na uwagę zasługuje dobry, bo oferujący rozdzielczość 2560 x 1700 pikseli 12,85 calowy wyświetlacz również oferujący funkcje dotyku. Jednak czy to nie za dużo za nieco podrasowaną wersję przeglądarki? Google kusi 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze za darmo na 3 lata ale potem przyjdzie nam płacić, a mając tam gromadzone pliki, część z nas zastanowi się dlaczego nie kupiła laptopa z tradycyjnym twardzielem.

Laptop wygląda bardzo atrakcyjnie, ale za tą cenę można już poszukać bardziej „przydatnych” urządzeń mobilnych jak chociażby Surface Pro 3 czy jakikolwiek laptop dla graczy.

Google powinno sobie uświadomić, że do MacBooków mu jeszcze trochę brakuje i żądając podobnych cen, na pewno nigdzie nie dojdzie, szczególnie z laptopem, który bez dostępu do internetu jest w zasadzie mało przydatny.

Drugą ciekawą rzeczą jaka znalazła się w Chromebook Pixel 2 to szybsze USB typu C, jedno z pierwszych urządzeń z tego typu złączem. Korzystamy z niego otrymamy wiekszą prędkość urządzeń z niego korzystających jak również eliminację przekładania wtyczki we właściwy sposób.

Zastosowana bateria ma oferować 12 godzin pracy, lecz jak dowodzą pierwsze testy przy podłączeniu kilku peryferii i nieco bardziej „intensywnym” użyciu nowego Pixela, bardziej realistyczne jest 6 godzin. Sami oceńcie czy to dużo. Bateria ma być ładowana również w trybie przyspieszonym oferując 2 godziny pracy na 15 minutowym ładowaniu.

Jeśli to wszystko nie przekonało was i nadal będziecie chcieli kupić ultra Chromebooka od Google, udajcie się do sklepu Google.

Google Chromebook Pixel 2 specyfikacja