Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Gigabyte P85-Gaming 3 – gracz na budżecie

Gigabyte P85-Gaming 3 – gracz na budżecie

Gigabyte P85-Gaming 3

Jeśli nie masz potężnego budżetu na płytę główną, lecz nadal chcesz aby była solidna i oferowała funkcje dla gracza, to Gigabyte P85-Gaming 3 może być ciekawą alternatywą.

Gigabyte P85-Gaming 3 02Najnowszy produkt bazuje na podstawce LGA1150, oferując przy tym 24-ro i 8-mio pinowe złącze zasilania EPS, 4-fazową sekcję zasilania, jedno gniazdo PCI-Express 3.0 x16, jedno x16 2.0 połączone elektrycznie ze gniazdem x4 i kontrolerem PCH. Producent postarał się także o jedno gniazdo PCI, które przyda się posiadaczom starszego sprzętu.

Należy wspomnieć, że Gigabyte P85-Gaming 3 wyposażono tylko w jedno wyjście HDMI, chociażby z tego powodu, że gracze i tak w większości decydują się na użycie dedykowanej karty graficznej. Gdy zaś chodzi o dźwięk, to mamy tu do czynienia z układem Realtek ALC892 wspieranym dodatkowo kondensatorami elektrolitycznymi, wzmacniaczem słuchawkowym oraz zabezpieczeniem przeciwzakłóceniowym.

Gigabyte P85-Gaming 3 01Cztery SATA III 6 Gb/s oraz dwa  SATA 3 Gb/s zapewnią nam zaplecze pod względem pamięci masowej, czy to SSD czy tradycyjnych HDD (lub SSHD). Z kolei cztery USB 3.0 umożliwią podłączenie zarówno dysków zewnętrznych jak i innych peryferiów. Dwa z nich znajdują się z tyłu, a dwa bezpośrednio na płycie.

Choć nie znamy na razie ceny płyty Gigabyte P85-Gaming 3, to podejrzewamy, że należy oczekiwać maksymalnie 100 dolarów, co oznacza, że możemy kupić lepszą kartę graficzną bez poświęcania funkcji OC czy jakości oferowanych przez płytę.