Home / Motoryzacja / Geneva Auto Show / Geneva Auto Show 2016: Lamborghini Centario czyli najnowsza superbryka

Geneva Auto Show 2016: Lamborghini Centario czyli najnowsza superbryka

Lamborghini Centario

Lamborghini Centenario, najnowsze superauto zostało  zaprezentowane na rozpoczętych właśnie Geneva Auto Show. Jeśli myśleliście, że Lambo nie może nic więcej ciekawego zaprezentować, będziecie rozczarowani.

Nowy Centaur, którego wyprodukowano jedynie w 40 sztukach, po 20 w wersji cabrio i normalnej, zostało już rozsprzedane, z brakiem informacji na temat tego, czy powstanie więcej egzemplarzy czy nie. Zresztą z ceną 1,9 miliona dolarów, z pewnością nie ma się co łudzić z odkładaniem co miesiąc, lub pożyczką z Wonga.

Wykorzystujący silnik V12 Centenario, oferuje 770 koni mechanicznych pod pedałem gazu oraz przyspiesza od 0 do 100 km / h w jedyne 2,8 sekundy, a od 0 – do 300 w 23,5 sekundy. W tm drugim przypadku w sprzedaży są auta miejskie, które osiągają tą prędkość do 100 a nie 300 km/h.

Wykonany w całości z włókna szklanego Lamborghini, oraz  auto waży jedyne 1520 kg i oferuje stosunek mocy do wagi na poziomie 1.97 kg/KM.

Producent przy projektowaniu najnowszego superauta pomyślał o zachowaniu wszelkich zasad aerodynamiki, także przy drzwiach, które posiadają odpowiedni wcięcia i wloty powietrza, tak samo jak efektywny przedni zderzak.

Pod względem technologicznym w aucie, które udaje wyglądem auta z lat 70-tych, nie jest źle, a to z uwagi na 10,1 calowy ekran z technologią dotykową w centralnej konsoli, który dodatkowo wspiera Apple CarPlay, posiada kamery wewnątrz i na zewnątrz a do tego miejsce w bagażniku zdolne pomieścić dwa kaski.

Prezentowane na pokazie w Genewie Lamborghini Centario być może najbliższym ze względu na liczbę egzemplarzy spotkaniem dla wielu, niż by się to mogło wydawać.