Home / Peryferia / Gembird MF-95-01- ramka na dysk rozszerzająca możliwości laptopa

Gembird MF-95-01- ramka na dysk rozszerzająca możliwości laptopa

Gembird MF-95-01Gembird MF-95-01 to ramka na dysk, która umożliwi łatwą wymianę napędu DVD na dysk HDD lub SDD w laptopie, w którym ciężko lub kosztownie można tego dokonać, m.in przez podmianę dysku znajdującego się w nim obecnie.

To idealne rozwiązanie dla użytkowników laptopów, którym zależy na powiększeniu przestrzeni dyskowej o dodatkowe gigabajty pamięci. Ponieważ nie korzystamy z napędów optycznych tak często, lub można je znacznie łatwiej podłączyć zewnętrznie ramka na dysk, może być lekiem na problem z miejscem.

Pamięć SSD staje się powoli standardowym wyposażeniem laptopów. Technologia szybkiego dostępu do danych jest szczególnie przydatna dla graczy, ale każdy użytkownik komputera odczuje przyspieszenie jego działania. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana coraz rzadziej dziś używanego napędu DVD na dodatkową pamięć. Tu z pomocą przychodzi adapter dysku 2,5”, dostępny w ramce.

Gembird MF-95-01 jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Korzystając z adaptera bez większego problemu można umieścić w laptopie jeszcze jeden dysk 2,5″, dzięki czemu otrzymujemy dodatkową przestrzeń na pliki.

Uniwersalny rozmiar ramki umożliwia jej montaż w większości przenośnych komputerów w zatoce 5,25”. Dzięki niskiej wadze nie obciąży ona dodatkowo sprzętu. Ponadto do jej zainstalowania nie potrzeba żadnych dodatkowych sterowników.

Gembird MF-95-01 zdj3 Gembird MF-95-01 zdj2Co więcej,ramka Gembird MF-95-01 nie jest droga, gdyż jej cenę producent ustalił na kwotę 73 zł.

Cechy urządzenia:
– Do instalacji dysku HDD lub SSD 2,5” zatoce 5,25″ w laptopie
– Do użytku z pojedynczym dyskiem 2.5” SATA 22 pin HDD lub SSD
– Niezależny od systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji sterownika

Dane techniczne:
– Obsługuje wszelkie 2,5” SATA do 9,5 mm wysokości
– Pasuje do zatoki 5,25″slim SATA wewnątrz komputera
– Wymiary: 130 x 127 x 9,5 mm
– Waga netto: 81 g

Wymagania systemowe:
– Wolna zatoka SATA 5,25 w laptopie