Home / Aktualności / gry / Gears of War Ultimate Edition – gra trafiła w końcu na komputery PC z Windows 10

Gears of War Ultimate Edition – gra trafiła w końcu na komputery PC z Windows 10

Gears of War Ultimate Edition Windows 10

Gears of War Ultimate Edition przeszedł długą drogę od Xbox One do komputerów z Windows 10, nie wspominając o oryginalnej serii na Xbox 360, ale liczy się efekt końcowy oraz fakt, że Microsoft nie zaprzestał prób przenoszenia gier z konsoli na komputery osobiste.

Podobnie jak w wersji dla Xbox One,  Gears of War Ultimate Edition na PC jest zremasterowaną wersja oryginalnej gry, wraz ze wszystkimi dodatkowymi mapami multiplayer, które pojawiły się w pierwszym dodatku DLC. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje również dodatkowy rozdział względem oryginału na konsolę Xbox 360.

Wszystko został odświeżone pod względem grafiki, oferując 60 klatek na sekundę, nowe efekty oświetlenia oraz tekstury w rozdzielczości 4K , które ucieszą twoje oczy pod warunkiem, że posiadasz odpowiedni monitor. FreeSync lub G-Sync jest opcjonalne, ale tak naprawdę powiedziawszy to raczej konieczność przy takiego rodzaju produkcjach.

Microsoft postarał się także o obsługę za pomocą klawiatury i myszy,  w związku z czym nie będziecie musieli męczyć swoich padów, lub po prostu jeśli z nich nie korzystacie.

Wszyscy fani Gears of War, w tym nabywający wersję Ultimate Edition, która trafiła na Windows 10 będą musieli zrobić przegląd swojejego PC pod względem specyfikacji, jeśli chcą wykorzystać w pełni ten tytuł. Uporządkowanie miejsca na dysku twardym się również przyda, gdyż gra ta  zajmie jedyne 60 GB.

Gears of War Ultimate Edition nie jest jedyną grą przeniesioną z Xbox na komputery PC z Windows 10, gdyż firma Microsoft potwierdziła, że ​​w przygotowaniu jest Forza Motorsport 6: Apex, a Killer Instinct pojawi się w sklepie gier na Windows 10 już pod koniec tego miesiąca.