Home / Aktualności / GAMER STORM GABRIEL – nowy cooler CPU od DEEPCOOL

GAMER STORM GABRIEL – nowy cooler CPU od DEEPCOOL

Gabriel cpu cooler 01Firma DeepCool wprowadzi na rynek pod marką GAMER STORM cooler CPU o nazwie GABRIEL. Jest to model przeznaczony do obudów typu desktop oraz zestawów typu HTPC, gdzie rozmiary układów chłodzenia instalowanych na procesorach mają kluczowe znaczenie.

GAMER STORM GABRIEL składa się aluminiowego radiatora z miedzianą stopą oraz czterema miedzianymi rurkami cieplnymi, które pokryte są warstwą niklu. Wentylator o średnicy 120 mm pracuje w zakresie od 900 do 1800 obr./min.

Wymiary całej konstrukcji wraz z wentylatorem wynoszą 120 x 120 x 60 mm, zaś jego waga to 426 g. Opisywany układ chłodzenia jest kompatybilny zarówno z procesorami firmy AMD, jak i Intel.

Lista podstawek procesorów zgodnych z coolerem GABRIEL obejmuje następujące gniazda: FM1/FM2, AM2/AM2+, AM3/AM3+ oraz LGA1150, LGA 1155/1156. Maksymalny współczynnik TDP (Thermal Design Power) dla CPU, z którym wg producenta bez problemów poradzi sobie bohater niniejszej wiadomości wynosi 100W.

Układ chłodzenia GAMER STORM GABRIEL na rynku powinien pojawić się już w przyszłym miesiącu. Ceny nie podano.

Źródło: GAMER STORM

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.