Home / Telefonia mobilna / Galaxy S7 edge, iPhone 6s Plus, Nexus 6P i Moto X Pure Edition – czyli Apple rozkłada na łopatki

Galaxy S7 edge, iPhone 6s Plus, Nexus 6P i Moto X Pure Edition – czyli Apple rozkłada na łopatki

Galaxy S7 edge, iPhone 6s Plus, Nexus 6P i Moto X Pure Edition

Wydaje się, że iPhone 6s Plus pomiędzy takimi konkurentami jak Galaxy S7 edge, Nexus 6P czy Moto X Pure Edition będzie niczym Ford Ka na torze wyścigowym, wolny i niczym się nie wyróżniający.

Jednak jak jeden z internautów zauważył podczas testów, smartfon Apple z 2 GB RAM i dwurdzeniowym procesorem świetnie sobie radzi podczas testów symulujących codzienne użytkowanie. Nie mówimy tu tym samym o testach syntetycznych, a o szybkości uruchamiania poszczególnych aplikacji.

Nie od dziś wiadomo, że produkty Apple, w tym iPhone 6 Plus z dwurdzeniowym CPU są znacznie lepiej zoptymalizowane, niż ośmiordzeniowe smartfony, w tym najnowszy Samsung Galaxy S7 z Androidem na pokładzie. To właśnie w systemie Google upatruje się wolnego działania wszystkich urządzeń, co generuje potrzebę do kolejnych aktualizacji podzespołów takich jak 4 GB pamięci RAM, szybkie procesory octa-core i inne.

Oczywiście wina może po części leżeć w optymalizacji samych aplikacji, ale każdy kto miał okazję używać aplikacji na iOS jak i samych urządzeń tej firmy przyzna, że wszystko przemawia na korzyść tych z logo nadgryzionego jabłuszka. Nawet aplikacje z Windows Phone wydają się mieć przewagę nad Androidem. Komentarz chyba jest w tym miejscu zbędny.

YouTuber Jerome Ortega, który przeprowadził testy wspominał także o znacznym spowolnieniu Galaxy S7 edge, Nexus 6P czy Moto X Pure Edition z zaznaczeniem, że w przypadku Samsunga powodem kłopotów z wydajnością może być przegrzewanie się procesora Snapdragon 820.

Miejmy nadzieję, że zostanie to jeszcze potwierdzone przez innych, choć problemy z oddawaniem ciepła przez produkty używające procesorów firmy Qualcomm nie są niczym nowym.