Home / Aktualności / Gainward GTX 780 Phantom GLH (Goes Like Hell)

Gainward GTX 780 Phantom GLH (Goes Like Hell)

Firma Gainward wprowadza do swojej oferty kolejny model karty graficznej z serii Phantom. Do zaprezentowanego kilka dni temu modelu GTX 780 Phantom dołączy wkrótce jego podkręcona wersja o nazwie GTX 780 Phantom GLH. Zgodnie z tradycją marki skrót GLH oznacza: Goes Like Hell i cechuje on karty, które posiadają jeszcze wyżej ustawionym zegar dla układu graficznego, w stosunku nie tylko do wersji referencyjnych, ale pozostałych modeli Gainwarda.

Gainward GTX 780 Phantom GLH został wyposażony w układ graficzny GK110, w wersji posiadającej 2304 rdzenie CUDA. Rdzeń ten pracuje z bazową częstotliwością 980 MHz (w wersji Phantom są to 902 MHz), która w trybie GPU Boost 2.0 może zostać zwiększona do wartości 1033 MHz (w wersji Phantom 954 MHz). Tym samym GTX 780 Phantom Geos Like Hell wg firmy Gainward jest najszybszym modelem z serii GTX 780 i to nawet o 19 proc., osiągając tym samym poziom wydajności oferowany przez karty GTX Titan.

Podobnie jak egzemplarze z serii GTX 780 Phantom, tak i ich podkręcone wersje – GLH – wyposażone są w najnowszy układ chłodzenia z trzema 80-mm, odkręcanymi wentylatorami, pięcioma miedzianymi rurkami cieplnymi pokrytymi warstwą niklu oraz potężnym, aluminiowym radiatorem z miedzianą stopą, która odprowadza ciepło z układu graficznego. Karta wraz z opisanym powyżej coolerem zajmuje dwa i pół slotu w obudowie komputera. Zestaw wyjść video to: dwa porty DVI oraz po jednym porcie HDMI oraz DisplayPort.

Karty graficzne z serii Gainward GTX 780 Phantom dostarczane są z oprogramowaniem ExperTool, którego składnikiem jest EXPERTmode pozwalający w prosty sposób wycisnąć jeszcze więcej mocy z posiadanej karty graficznej.

Galeria:

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.