Home / Oprogramowanie / Funkcja Cofnij wysyłanie w poczcie Gmail – nie mów więcej ups!

Funkcja Cofnij wysyłanie w poczcie Gmail – nie mów więcej ups!

funkcja cofnij wysylanie gmail

Funkcja Cofnij wysyłanie w poczcie Gmail, czyli zapobieganie nadpobudliwemu wysyłaniu e-maili, zawitało dzisiaj do skrzynek poczty Google.

Jest ona na tyle ciekawa, że w przeciągu 10-30 sekund od wysłania „przypadkowej” wiadomości możemy ją jeszcze cofnąć. Oznacza ona np. to, że możemy np. zatrzymać swoją pracę, po tym jak w napływie złości wygarniemy szefowi co o nim myślimy, a zaraz po wysłaniu złość nam przejdzie.

Taka ewentualność nie jest jedyną, gdyż na pewno i wam zdarzyło wam się wysłać wiadomość bez załączników, lub np. pustą wiadomość. Co by to nie było funkcja Cofnij wysyłanie w poczcie Gmail przyjdzie nam z pomocą i oszczędzi nam co najmniej zażenowania.

Jak aktywować funkcję cofania? Udaj się w tym celu do ikony ustawień (ikona trybu), wybierz ‚Ustawienia” a następnie zjedź nieco w dół i wybierz ‚Cofanie wysyłanie’. Włącz funkcję cofanie wysyłanie odbezpieczy nam możliwość zdefiniowania czasu w jakim będziemy mogli zmienić zdanie w zakresie 10-30 sekund).

Google Undo gmail

Google Undo gmail 01

Zapisując ustawienia zatwierdzimy naszą wolę i następnym razem gdy wyślemy przez pomyłkę wiadomość, będziemy mogli ją cofnąć, czego dowód możecie zobaczyć poniżej. Proste, ciekawe? Na pewno funkcjonalne i nawet jeśli nie będziemy tego zbyt często używać, dobrze jest mieć świadomość, że tam ona jest.

Google Undo gmail 02