Home / Aktualności / Free Play Day with Gold – nowa funkcja w Xbox One już wkrótce

Free Play Day with Gold – nowa funkcja w Xbox One już wkrótce

Free Play Day with Gold - nowa funkcja w Xbox One

Spróbuj zanim kupisz (Free Play Day with Gold – nowa funkcja w Xbox One już wkrótce) to nowa funkcja najnowszej konsoli Microsoftu Xbox One, którą ten  producent właśnie testuje.

Według pomysłu giganta z Redmond Free Play Day with Gold oddając w ręce posiadaczy tej konsoli umożliwi im przetestowanie dema gry przez dzień, którą chcieliby oni kupić. Oczywiście nawiązując do nazwy tego pomysłu domyślamy się, że trzeba mieć konto Xbox Live Gold.

Taką fukcję zauważył jeden z użytkowników Xbox One przy okazji jego zainteresowania grą Max: The Cure of Brotherhood, która jak powiedział oferowała bezpłatne jej pobranie.

Co więcej Microsoft po drążeniu przez media tego tematu przyznał, że nowa funkacja Free Play Day with Gold będzie dostępna „wkrótce”.

Zastanawiający jest fakt iż gdy gra będzie dostępna przez 24 godziny, co stanie się gdy któryś z graczy ją w tym czasie ukończy. Znane są przecież przypadki ekspresowego ukańczania gier przez szczególnie utalentowanych graczy.

Czyżby Microsoft żądał od nich pieniędzy, a może tylko niektóre tytuły posiadać będą taką możliwość?

Istnieje jeszcze taka ewentualność, że po przetestowaniu gry nie będziemy mieli do niej dostępu jeśli jej nie kupimy. Naszym zdaniem są takie gry,które pomimo iż np. graliśmy u znajomych i je ukończyliśmy,kupujemy je dla siebie bo są tego warte.

A co wy myślicie o inicjatywie „Spróbuj zanim kupisz (Free Play Day with Gold)”? Dobry to pomysł czy Microsoft wycowa się z tego tak szybko jak szybko ją wprowadzi? Czekamy na komentarze.

Jeden komentarz

  1. to byłaby dobra opcja bo trzeba przyznać, że np. na X360 w polskim live ilość dem była strasznie niewielka a nowe pojawiały się raz na parę miesięcy ;/ nie było co testować tak naprawdę a dem pewnie wychodziło więcej, także na taką opcję licze, czekam właśnie aż możę dziś z komputronika mi XBO dojedzie i będę uradowany jeśli taką opcję uruchomią w najbliższych miesiącach, raczej nie bawię się w speed runy w grach ale 2-3h wystarczą na przetestowanie i obczajenie czy zapłace za grę czy nie