Home / Aktualności / gry / Forza Motorsport 6: Apex – kolejna gra z Xbox One trafia na Windows 10

Forza Motorsport 6: Apex – kolejna gra z Xbox One trafia na Windows 10

Forza Motorsport 6 Apex 01

Microsoft właśnie potwierdził, iż gra Forza Motorsport 6: Apex czyli edycja flagowej gry wyścigowej trafi na komputery PC z Windows 10 i zaoferuje 60 samochodów oraz 12 imprez, na których będzie można się zmierzyć z innymi zawodnikami.

Na chwilę obecną wynika, że gra nie będzie posiadała mikro tranzakcji, pomimo iż podobnie jak Forza Fast & Furious będzie darmową grą typu free-to-play.

Ponad informacje pochodzące od Microsoftu, także studio Turn 10 odpowiedzialne za serię Forza, w tym Forza Motorsport 6, potwierdziło, że kolejne wersje tej gry będą powstawały równocześnie w wersjach PC i dla konsoli Xbox.

Z dostępnych zdjęć można wywnioskować, tak samo jak z informacji o Gears of War Ulimate Edition, że ta ofmiana Forzy będzie również wspierać 60 klatek na sekundę i rozdzielczości 4K.

Należy jednak wspomnieć, że  Forza Motorsport 6: Apex będzie jak wynika z liczby aut i tras nieco okrojoną wersją gry dostępnej na Xbox One oraz będzie dostępna jedynie przez Sklep Gier w Windows 10, zaostrzając tym samym konkurencję między gigantem z Redmond a platformą Steam. Póki co gra nie posiada daty premiery. 

Nie wiadomo także, czy udostępniony właśnie na konsolę Xbox One dodatek Porshe do Forzy 6, będzie dostępny jako płatna opcja, czy w ogóle na niej nie zagości.