Home / Aktualności / Film World of Warcraft ma pojawić się w 2015 roku

Film World of Warcraft ma pojawić się w 2015 roku

WoWMoże i World of Warcraft (WoW) traci graczy lecz nie przeszkodziło to w pomyśle powstania filmu bazującego na świecie fantasy. Legendary Studios bo o nim tu mowa podjął się tego zadania i planuje jego ukończenie na 2015 rok. W styczniu przyszłego roku bowiem mają zacząć się już zdjęcia do tej produkcji.

Póki co znany jest nam reżyser filmu World of Worcraft, którym ma być Duncan Jones oraz autor scenariusza Charles Leavit. Obsada filmu nie została jeszcze ujawniona jako, że kasting się jeszcze nie rozpoczął. Nie są jeszcze jasne takie fakty jak t, która część gry znajdzie się w fabule filmu (część fanów oczekuje Pandemonium).

Duncan Jones to znana w kręgach science-fiction postać, która reżyserowała taki klasyk jak Moon. Charles Leavit z kolei to autor wybitnych scenariuszy do filmów tyakich jak Spiderman, Evil Dead czy Blood Diamond.

Blizzard, producent gry Wow tłumaczy długie zwlekanie z decyzją o produkcji dbałością o szczegóły i rozplanowaniem wszystkiego. Chce on aby to co znajdzie się w filmie było zarówno nowe jak i odpowiednio odzwierciedlało świat całej serii.