Home / Aktualności / gry / Fallout 4 – dlaczego opłacało się czekać

Fallout 4 – dlaczego opłacało się czekać

Fallout 4

Grę Fallout 4, która została również zapowiedziana na rozpoczętych właśnie E3 2015, to druga po grze Doom oczekiwana dosłownie przez wieki gra napakowana rewolucyjnymi funkcjami.

Fallout 4 Betsheda

Akcja gry rozpoczyna się w Bostonie, tuz przed atakiem bombowym, a my wkraczamy do akcji 200 lat po nim, i udajemy się w wyprawę, która albo zakończy się naszym sukcesem albo nas pogrąży.

To, że gra rozpoczyna się z praktycznie tą samą chronologią co akcja Fallout 3, nie oznacza, że oba światy wyglądać będą identycznie. Świat w nowym Fallout będzie znacznie bardziej kolorowy, bynajmniej nie z powodu, że ci którzy przetrwali pracują ciężko odbudowując swoje miasto.

Fallout 4 odwzorowanie twarzy

Znaczące ulepszenia zobaczymy także w dostosowywaniu wyglądu naszej postaci. Począwszy od twarzy, włosów, koloru skóry aż po najdrobniejsze szczegóły, nasz patagonista będzie wyglądał niezwykle realistycznie i wyjątkowo. Co więcej producent zatroszczył się o realistyczność  osób nie kontrolowanych przez gracza w tym ich wypowiedzi (tzw. NPC), przez co będziemy mogli im przerwać krzycząc, strzelając czy odchodząc od nich. Wspomniane konwersacje odbywać się mają w naturalny sposób bez użycia pseudonimów czy też skrótów słownych.

Gdy żaś wędrówki po zniszczonym świecie nie są tym co cię rajcuje, możesz się zająć budowaniem, programowaniem układów czy zasilaniem urządzeń czy budynków, używając do tego znalezionych części z odzysku. Części te mogą na pierwszy rzut oka wydawać się bezwartościowe, lecz uwierzcie nam, mog się w późniejszych etapach gry bardzo przydać. Warto się więc dwa razy zastanowić przed porzuceniem danej rzeczy.

W Fallout 4 trzeba będzie również zwracać uwagę na nasz wygląd z uwagi na np. radiację w świecie, w którym będziemy się poruszać. Gdy nasza twarz zacznie wyglądać nieco „dziwnie”, będzie to znak, że należy ulepszyć naszą ochronę (armor).

fallout-4-pies-kompan

Nie da się zauważyć, że w grze spore znaczenie przypadnie naszemu kompanowi, czyli psu. Poza również szczegółowym wyglądem, producent gry, studio Betsheda przyłożyło się do tego, że pies będzie w stanie słuchać naszych komend. To jednak nie wszystko, gdy wskażemy mu jakiś przedmiot to pies go nam go przyniesie, gdy zaś osobę (wroga), nasz kompan z chęcią go zaatakuje.

fallout-4-pipboy

Ostatnią ale równie ciekawą (o ile nie najciekawszą) rzeczą dla najprawdziwszego fana tej gry będzie edycja Fallout 4 Pip-Boy, w której oprócz samej gry otrzymamy mini-komputer zakładany na nadgarstek, informujący nas o poczynaniach w grze korzystając z wi-fi, zmieniając np. naszą osłonę czy inną funkcję znacznie szybciej niż przez samą grę.

Jeśli jednak chcemy mieć wspomniane wyżej ulepszenia, Pip-Boy dostępny będzie także jako aplikacja na smartfony czy tablety, dzięki czemu zyskamy przewagę przy minimalnych, lub nawet zerowych kosztach, w porównaniu do fizycznego mini-komputera, który jak się dowiedzieliśmy kosztować ma ok. 120 dolarów.

Ze wstępnych informacji wynika, że Fallout 4 pojawi się na komputery PC i konsole PS4 i Xbox One już 10 listopada. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych opóźnień i gra trafi w nasze ręce przed okresem świątecznym.