Home / Konsole / E3 2015: Pad Xbox One Elite – podrasowany kontroler od Microsoftu

E3 2015: Pad Xbox One Elite – podrasowany kontroler od Microsoftu

Xbox Elite wireless controller 03Pad Xbox One Elite, to druga nowość z obozu Microsoftu, będąca nowym kontrolerem dla konsoli Xbox One i komputerów PC. Pad w wersji Elite ma oferować będzie spore możliwości konfiguracji, w tym prostej zmiany krzyżaka czy analogów.

Urządzenie zostało też wzbogacone o specjalne łopatki umieszczone z tyłu pada jak również nowe materiały, nadające mu wrażenie lepszej jakości i poniekąd wyjaśniające niemałą bo wynoszącą 150 dolarów cenę. Pad otrzymał także 3,5 mm gniazdo jack służące do podłączenia tradycyjnych słuchawek, znane o ostatniej aktualizacji typowego kontrolera dla Xbox One.

Kontroler zyskał także możliwość blokowania spustów oraz bardziej precyzyjne analogi, dzięki czemu celowanie będzie znacznie płynniejsze i rzez to precyzyjne. Będąc przy precyzyjności, Microsoft podrasował także możliwość regulacji czułości analogów, minimalnej /maksymalnej wartości da spustów oraz ogólnie możliwość mapowania praktycznie każdego z przycisków kontrolera. Duży plus.

Kontroler Xbox One Elite ma pojawić się na rynku już tej jesieni, lecz ze względu na cenę nie spodziewamy się kolejek po niego. Nie znane są także gry wspomagające nowe funkcje tego pada, zapewne informacje o nich pojawią się już wkrótce.

Xbox Elite wireless controller

  Xbox Elite wireless controller 06

Xbox Elite wireless controller 05

Xbox Elite wireless controller 07  Xbox Elite wireless controller 04