Home / Konsole / E3 2015: Kompatybilność wsteczna Xbox One z Xbox 360

E3 2015: Kompatybilność wsteczna Xbox One z Xbox 360

xbox-one-xbox-360 kompatybilnosc wsteczna

Kompatybilność wsteczna Xbox One z Xbox 360 to tzw. święty gral, który towarzyszył nam od momentu pojawienia się konsoli nowej generacji kilka lat temu. Choć zarówno Microsoft jak i Sony zaprzeczyło takiej możliwości, teraz okazuje się to możliwe. Wyjaśnijmy więc na czym to wszystko polega.

Kompatybilność wsteczna nie wymaga żadnych zmian w sprzęcie, przeciwnie, zależy wyłącznie od strony programowej a dokładnie programu tłumaczącego gry z Xbox 360, który Microsoft zaprzęgł do pracy.

Tak więc niebawem będziemy mogli grać w gry takie jak Borderlands i inne, które są w naszej bibliotece, szczególnie docenią to ci, którzy posiadają obecnie obie konsole, i nie chcieli by przełączać się między nimi.

Dzięki kompatybilności pomiędzy tymi jakże odmiennymi platformami (pomimo, że obie należą do Microsoftu), będziemy mogli również uzyskać dostęp do naszych znajomych czy osiągnięć z Xboxa 360, co szczerze powiedziawszy jest naprawdę wyjątkowe i daje poczcie jedności pomiędzy obiema konsolami.

Na naszej konsoli Xbox One otrzymamy wszystkie funkcje, z których mogliśmy skorzystać na Xbox 360, w tym tryb multiplayer, a całość zostanie wzbogacona o możliwości Xbox One, czyli wykonywanie zrzutów ekranu, nagrywanie filmików za pomocą DVR czy strumieniowanie gier na komputery z systemem Windows 10.