Home / Aktualności / Dysk SSD Kingston HyperX Predator PCIe – szybki jak błyskawica

Dysk SSD Kingston HyperX Predator PCIe – szybki jak błyskawica

Kingston HyperX Predator PCIe SSDKingston HyperX Predator to najnowszy dysk SSD na PCIe, który właśnie trafia do sprzedaży. Jest oczywiście inny,nieco szybszy dysk Samsung SM951 SSD oferujący odczyt 2,2GB/s, ale póki co jest on niedostępny w sprzedaży i nie wiadomo kiedy będzie.

Jeśli zatem budujesz wydajnego peceta lub super laptopa, to HyperX Predator doskonale się do tego celu nada. Wymaganiem jest wolny slot M.2, idealnie z czterema liniami PCIe, a jeśli to nie jest w zasięgu twoich możliwości, to możesz dokupić adapter za kilkanaście dolarów.

Przechodząc do rzeczy czyli do wydajności dysku Kingston HyperX Predator, to może się on poszczycić zapisem na poziomie 1GB/s, stosunkiem przypadkowego odczytu / zapisu dla IOPS odpowiednio 130,000 / 118,000.

Jeśli te dane spowodowały rumieńce lub ślinotok u ciebie, to czas podliczyć pieniądze w portfelu (lub sprawdzić konto). Dysk SSD HyperX Predator o pojemności 240 GB to wydatek 230 dolarów, 480 GB kosztuje zaś 460 dolarów czyli prawie dwukrotnie więcej niż typowy Kingston HyperX 480GB na SATA III.

Kingston HyperX Predator 02
Kingston HyperX Predator 01