Home / Telefonia mobilna / DxO ONE – dobra ale strasznie droga kamera do iPhone

DxO ONE – dobra ale strasznie droga kamera do iPhone

DxO ONE 05_resizeDxO ONE, najnowsza próba usprawnienia smartfonów iPhone to ciekawa propozycja zewnętrznej kamery 20.2 MP. Jednak małe wymiary i zaawansowane fukcje kosztują, ale o tym za chwilę.

Producent DxO ONE obiecuje jakość na poziomie lustrzanek, co może być szczególnie kuszące mając na uwadze, że najnowszy iPhone 6 ma nadal 8 MP sensor, który co prawda nie jest zły, ale pod pewnymi względami odstaje niecood konkurencji.

W opisywanej tu zewnętrznej kamerce otrzymujemy przesłonę f/1.8, 6 asferycznych soczewek, obracane w 60 stronach złącze lightning oraz masę ustawień, w tym możliwość zapisywania plików w formacie RAW dla jeszcze lepszej jakości.

Osoby lubujące się w zmianie ustawień, DxO ONE zaserwuje ich scałą masę, począwszy od tych dotyczących przesłony od f/1.8 do f/11, prędkości migawki 15s – 1/8000s, oraz wartości ISO 100 – 51200. Poza tzw. manualem jest jeszcze tryb auto, dla tych lubiących pstrykać fotki szybko.

Wysoka, bo wynosząca prawie 600 dolarów cena nie gwarantuje nagrywania w rozdzielczości 4K, a w przypadku tej kamery otrzymamy jedynie 1080p/30fps lub 720p/120fps.

Kamerka jest naszym zdaniem interesująca, ale prezentuje sobą przerost formy nad treścią, szczególnie jeśli chodzi o cenę wynoszącą równowartość iPhone 6. Za małe wymiary się płąci, ale chyba nie tyle. Może gdyby producent pokrył swój produkt złotem, bylibyśmy w stanie zapłącić te wcale nie małe pieniądze. Do tego czasu, ciężko ją będzie komukolwiek polecić. Debiut rynkowy DxO ONE planowany jest na październik tego roku.