Home / Aktualności / Druga generacja procesorów Ryzen od AMD już w pierwszym kwartale 2018

Druga generacja procesorów Ryzen od AMD już w pierwszym kwartale 2018

Na właśnie zakończonej konferencji przygotowanej przez AMD, amerykańska firma poinformowała o dostępności drugiej generacji procesorów Ryzen już w pierwszym kwartale przyszłego roku tj. 2018.

Bazująca na dwóch silikonach „Pinnacle Ridge” oraz „Raven Ridge” oferować ma korzyści z kolejnego etapu miniaturyzacji, tym razem 12 nm procesu technologicznego, który zapewni szybsze taktowanie z minimalnym impaktem w postaci poboru mocy. Podczas gdy pierwszy ze wspomnianych układów to maksymalnie 8 rdzeniowa jednostka, tak procesory wykorzystujące drugi silikon poszczycić się będą mogły połączeniem 4 rdzeni z układami graficznymi z rodziny Vega.

Podczas prezentacji poinformowano również o tym, że nowe Ryzeny APU będą posiadały oznaczenia serii 2000, aby jeszcze jaśniej odróżnić je od modeli nie posiadających zintegrowanej grafiki. Co więcej, oba rodzaje CPU mają współpracować z obecną podstawką tj. AM4, aczkolwiek płyty serii 300 wymagać będą aktualizacji BIOSu. Poza wspomnianymi procesorami Ryzen drugiej generacji, AMD ma poszczycić się nową generacją chipsetów serii 400.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.