Home / Gry / Druga część relacji z targów Poznań Game Arena 2013

Druga część relacji z targów Poznań Game Arena 2013

W dniu dzisiejszym pragniemy zaprosić Was, nasi Drodzy Czytelnicy na drugą i zarazem ostatnią część relacji z targów Poznań Game Arena 2013. Jak wiemy z pierwszej części naszego sprawozdania tegoroczna edycja PGA pobiła zeszłoroczne wyniki w kategorii ilości wystawców, a co szczególnie ważne również pod względem ilości zwiedzających.

1. Strefa twórców polskich gier

Kolejną halą, która była areną turniejów, konkursów, prezentacji, a także ”podróży w czasie”(Retro Games – strefa retro) był pawilon numer 8. Naszą szczególną uwagę przyciągnęły szczególnie stoiska w strefie polskich twórców gier: Duma Szlachecka, Franko 2: Revange (Wspieram.to) is Back czy DeadFall: Adventures (The Farm 51 Group). Osoby je prowadzące z chęcią odpowiadały na pytania i z dużym zaangażowaniem prezentowały swoje produkty, które trzeba przyznać prezentowały wysoki poziom w swoich kategoriach gier.

Franko 2 PGA 2013Szczególnie dobra dla nas – i mamy nadzieje nie tylko dla nas – wiadomością była informacja, że twórcy kolejnej części legendarnego Franko nie zwalniają tempa i gra w najbliższych miesiącach, a być może i tygodniach pojawi się na rynku. Co równie istotne postacie w sequelu Franko będą mniej nienaturalne, niż mogliśmy to zaobserwować w zaprezentowanym pod koniec czerwca zwiastunie Franko 2.


Kolejną dobrą wiadomością związaną z ww. produkcją była informacja, że gra ta ukarze się nie tylko na urządzenia wyposażone w iOS czy Androida, ale również najprawdopodobniej zobaczymy ją również na PC i konsole. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeśli twórcom gry będą dysponowali odpowiednią ilością czasu oraz środków, niewykluczone jest, że gra mogłaby pojawić się na inne mniej popularne platformy, jak choćby na zapomnianą już dziś Amigę (obecnie AmogaOne z systemem AmigaOS 4.x).

 Duma szlachecka PGA 2013Z kolei gra o tytule Duma Szlachecka, której możliwości prezentowali jej twórcy na chwilę obecną znajduje się na poziomie strategii ekonomicznej, jednak z upływem czasu gra otrzyma nowe funkcjonalności, które pozwolą graczowi na szersze kierowanie ówczesną Polską, nie tylko na poziomie ekonomicznym, ale również politycznym i militarnym. Pozycja ta będzie przeglądarkową grą typu MMO, obsadzona w realiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

 Farm 51 group PGA 2013

Trzecią polską grą, przy której zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę był shooter o nazwie Deadfall Adventures. To śląskie studio – The Farm 51 – stworzyło naprawdę całkiem niezłą grę akcji, która szczególnie powinna przypaść do gustu fanom Indiany Jonesa , a i w pewnym stopniu sagi Tomb Raider.


Silnik gry oparto o Unreal Engine 3, co samo w sobie stanowi pewnego rodzaju gwarancję jakości dla tego polskiego produktu. Graczom podczas rozgrywki przyjdzie wykorzystać nawet ponad 30 rodzajów broni i rozwiązać dziesiątki zagadek logicznych, które są nieodzownymi elementami gier akcji, w których występuje głębsza fabuła niż tylko: ”idź przed siebie i strzelaj do wszystkiego co się rusza”. Serdecznie polecamy spróbować swoich sił w Deadfall Adventures.

1. Strefa twórców polskich gier

2. Strefa podróży do przeszłości (Retro Games)

3. Najciekawsze stoiska w hali numer 8

4. Hala konferencyjno-konkursowa

5. Pawilon 5A – strefa stworzona dla dzieci

6. Twórcy kanałów YouTube, ich fani oraz zakamarki PGA

7. Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.