XPS 13 Developer EditionJeżeli system Windows wykrzywia twoją twarz, to najnowszy laptop Dell XPS 13 Developer Edition przywróci Ci uśmiech z uwagi na zainstalowany system Linux. 

Nie wiadomo co stoi za zastosowaniem Ubuntu Linux 14.04, zamiast np. Windows 10, ale z nazwy można już wywnioskować iż ten produkt dedykowany jest profesjonalistom, a szczególnie tym, którzy coś tworzą.

Jak wspomnieliśmy, profesjonaliści mogą być głównymi odbiorcami Della XPS 13 Developer Edition, a to także z uwagi na wysoką, bo wynoszącą ponad 1500 dolarów cenę, która z kolei podyktowana jest dosyć dobrą specyfikacją.

Wśród specyfikacji XPS 13 można na chwilę obecną znaleźć topowe procesory Intel Core i7, ekran QHD (z opcją dotyku) czy 16 GB pamięci RAM. Ze wstępnych informacji wynika, że Dell ma zamiar wypuścić także maszyny tego typu z Core i5, 8 GB RAM i tradycyjnymi ekranami bez tehnologii dotykowej. To powinno skuteczniej obniżyć cenę tych urządzeń.

Pozostałym chcącym zacząć swoją przygodę z Linuksem, radzimy jego zainstalowanie na własną rękę. Można w ten sposób sporo oszczędzić (przynajmniej pieniędzy).